Нова ТВ

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите Арлем Дезир го поздрави денеска поднесувањето кривична пријава против словачкиот бизнисмен Мариан Кочнер, кој е ...
сите 19 | | | веќе видена

Пишува државниот секретар на САД Мајкл Помпео, во предговорот на Извештајот на Стејт департментот Соединетите Држави беа основани на премисата дека сите луѓе ...
сите 76 | | | веќе видена

Британските пратеници доцна попладнево ги одбија предложените амандмани на Одлуката за одлагање на Брегзит, со кои се бараше утврдување на временски рок на ...
сите 261 | | | веќе видена

На барање на Турција, Меѓународната полициска организација (Интерпол) денеска распиша потерници по 20 државјани на Саудиска Арабија осомничени за убиството на ...
сите 29 | | | веќе видена

Парламентот на Република Чешка ќе го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО до ова лето, а наесен земјата во Лондон ќе седи ...
сите 81 | | | веќе видена

Во годишниот извештај на Стејт департментот на САД за човековите права за 2018 година, меѓу другото, е посочен специјалниот извештај на СЈО за четворицата ...
сите 76 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница е изгласан и донесен Законот за прекинување на бременоста, со кој се овозможува жената да го оствари правото за безбеден прекин ...
сите 25 | | | веќе видена

Словачкиот бизнисмен Мариан Кочнер е обвинет за поврзаност со убиствата на новинарот Јан Куцијак и неговата свршеница Мартина Кушнирова, потврди полицијата. ...
сите 19 | | | веќе видена

Амбасадата на САД на својата Фејсбук страница ги повика политичките лидери во земјава да не користат потпалувачка реторика со неправилна употреба за настани од ...
сите 66 | | | веќе видена

Нов непотврден случај на МРСА во нос кај дете од шесто одделение во ОУ „Панајот Гиновски“ ги вознемирил родителите на децата кои посетуваат настава со него. ...
сите 113 | | | веќе видена

next