Нова ТВ

Британската кралица Елизабета Втора е фотографирана како јава пони во паркот во Виндзор. Ова е првпат да е забележана надвор од палатата од воведувањето на ...
сите 9 | | | веќе видена

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, ...
сите 70 | | | веќе видена

Бројките на нови заразени со Ковид 19 денеска се уште позагрижувачки од оние кои беа во пораст изминатите денови, најави вицепремиерот Бујар Османи преку ...
сите 117 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи на неговиот фејсбук профил објави дека денеска бројот на новодијагностицирани со ковид-19 е уште позагрижувачки и ...
сите 117 | | | веќе видена

Градот Скопје за денеска ги јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација (МИОА), Дамјан Манчевски, советникот за односи со јавност на претседателот на Владата, Марјан Забрчанец и ...
сите 283 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 282 | | | веќе видена

“Наместо да испраќате политички пораки, постапете професионално на дело, а не само со зборови”, вели директорот на Биротот за јавна безбедност, Сашо Тасевски ...
сите 52 | | | веќе видена

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски денеска ги отфрли обвинувања, кои на негова сметка пред неколку дена ги упати министерот за внатрешни ...
сите 52 | | | веќе видена

Едно лице е приведено, а против седуммина ќе бидат поднесени пријави за непочитување на Уредбата и мерките за јавен собир и групирање по денешниот протест пред ...
сите 5 | | | веќе видена

Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ и пратеник во последниот парламентарен состав, Мухамед Зекири преку својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на ...
сите 283 | | | веќе видена

next