Нова ТВ

Вечерва за првпат ќе се изведе трансплантација на срце, откри при гостувањето на ТВ 24, министерот за здравство Венко Филипче, каде што беше повикан да зборува ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека неговата партија не подлегнува на ултиматумите од Заев, но додава дека опозицијата е подготвена за компромис. „Нашите позиции ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека му се јавил на функционерот кој отворил постапка за присуство на обезбедувањето во теретаната при ...
сите 23 | | | веќе видена

Четири македонски компании донираа вкупно 85 неинванзивни респиратори и 25 кислородни концентратори, наменети за поддршка на дишење и третман на пациенти во ...
сите 74 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи (МВР) категорично ги отфрла, како паушални и неточни, изнесените тврдења во денешната реакција на Исламската верска заедница ...
сите 37 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски на денешната прес-конференција предупреди дека дел од владините антикризни мерки од вториот и од ...
сите 125 | | | веќе видена

Нема верски лидер, функционер или институција што се посилни од државата, истакна техничкиот премиер Оливер Спасовски како одговор на прашање „дали Владата се ...
сите 184 | | | веќе видена

Вилсон Рузвелт Џерман, кој служел во Белата куќа повеќе од 50 години и на 11 претседатели, почина од новиот коронавирус на 92-годишна возраст. Со работа ...
сите 6 | | | веќе видена

Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов предаде донација со 600 заштитни одела и по 300 заштитни очила и визири на вицепремиерот за европски прашања и ...
сите 91 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, министерот за образование и наука Арбер Адеми и министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, во име ...
сите 210 | | | веќе видена

Зголемувањето на поддршката за т.н. „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 отсто не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие ...
сите 62 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев изјави дека коронавирусот ќе го измени светот засекогаш, но глобализмот нема така ...
сите 5 | | | веќе видена

Екипите на противпожарната бригада и на на МВР го извлекоа автомобилот од водите на Вардар кај болницата „Систина“. Автомобилот е од типот Фолксваген Поло и во ...
сите 24 | | | веќе видена

Дополнителната заменик министерка за финансии, Гордана Димитриевска-Кочоска речиси цел месец го кочи проектот од Светска банка вреден 90 милиони евра за ...
сите 5 | | | веќе видена

Автор: проф.Љупчо Ристески, Институт за етнологија и антропологија Дискусиите за раѓањето на модерниот македонски национален идентитет во речиси сите досегашни ...
сите 5 | | | веќе видена

next