Нова ТВ

Високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини и комесарот Јоханес Хан ни упатија “искрени честитки за гласањето на Парламентот за уставните измени денес”, ...
сите 99 | | | веќе видена

Собранието попладнево по неколку одложувања изминатите денови ја почна седницата на чиј дневен ред се уставните измени, кои произлегуваат од Договорот од ...
сите 50 | | | веќе видена

Осумтемина пратеници од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе ги поддржат уставните измени и се надеваат дека е можно тие да биде ...
сите 140 | | | веќе видена

Државјанството останува македонско/граѓанин на Република Северна Македонија, а прифатен е амандман на Уставниот закон со кој се потврдува државјанството ...
сите 192 | | | веќе видена

Извршена е внатрешна контрола во сите здравствени домови, при што е утврдено дека во вакциналните пунктови се пронајдени 635 кутии од МРП вакцината, на кои ...
сите 158 | | | веќе видена

Собраниската седница за уставните измени ќе продолжи во 16 часот, откако како што се дознава, постигнат е договор, двајцата пратеници на крилото на Беса чиј ...
сите 74 | | | веќе видена

Пред Собранието на Република Македонија и денеска се одржува граѓански протест против промената на името, во организација на „Македонија блокира“ и ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска по денешниот брифинг со новинарите изјави дека очекува годинава Собранието да биде посветено на реформскиот пакет закони ...
сите 194 | | | веќе видена

Се уште нема информации кога же продолжи собраниската седница на чиј дневен ред се уставните измени со цел имплементација на Договорот од Преспа. Но, извори од ...
сите 24 | | | веќе видена

Нови вакцини со декларации со истечен рок се најдени при инспекцискиот надзор на терен во вакциналните пунктови, еден ден пред посетата на претставници од ...
сите 213 | | | веќе видена

next