Нова ТВ

Имамот Максут Абази од Порој одлучи да ги почитува мерките за заштита и да ја држи џамијата затворена и за утрешниот голем муслимански празник Фитр Бајрам. „Ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања во техничката влада, Мила Царовска денеска изјави дека не се доцни со економските мерки, туку дека третиот сет мерки ќе ...
сите 68 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од некрофилската политика на СДСМ и неодговорниот однос со кој го загрозува здравјето на граѓаните. Денес функционери на СДСМ и млади ...
сите 268 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев порача дека неговата партија останува на ставот дека избори треба да се одржат во привиот можен термин и ја повика опозицијата да ...
сите 393 | | | веќе видена

Ова немаше да биде успешно доколку не постоеше семејството Диневи од Стар Дојран што со голема емоција ги даруваше органите, срцето на нивната најмила Емилија ...
сите 186 | | | веќе видена

Емилија Динева, жената која загина во сообраќајна несреќа, е починатиот донор чии срце и бубрези се трансплантирани на тројца пациенти. По сообраќајната ...
сите 195 | | | веќе видена

Нови 20 заболени лица, 24 излекувани и еден починат пациент е ковид биланс во земјава за изминатото деноноќие, соопштуваат од Министерството за здравство (МЗ). ...
сите 1116 | | | веќе видена

“Здраво. Ако може да се слушнеме.” Овие зборови не се некој наивен и збунет флерт на млади тинејџери, иако до вчера ако некаде ги прочитавме тоа ќе ни беше ...
сите 15 | | | веќе видена

о услови кога Комисијата за заразни болести предвидува втор бран на епидемијата наесен, мора да се искористи овој период и веднаш штом се создадат услови да се ...
сите 291 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за филм, Горјан Тозија на својот ФБ профил остро реагираше на тврдењата на Управниот одбор на „Хрватско-македонска тангента“ за тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Харис Бабачиќ е лекар-истражувач. Магистрирал епидемиологоја на Универзитетот во Минхен. Во моментот е во Стокхолм, на Каролинска институт каде докторира на ...
сите 395 | | | веќе видена

Во раните утрински часови, околу 02 после полноќ започна да чука првото трансплантирано срце во градите на 54 годишен пациент. По шест часа операција, ...
сите 272 | | | веќе видена

Доцна синоќа беше успешно завршена првата трансплантација на срце во Северна Македонија- министерот за здравство, Венко Филипче ја објави оваа порака на ...
сите 272 | | | веќе видена

Границите на државата ќе се отвараат кон средината на јуни, најави министерот Венко Филипче. Тој не сакаше да даде конкретен датум кога ќе се подигнат рампите ...
сите 562 | | | веќе видена

next