Нова ТВ

Проектот за рудникот Иловица-Штука се развива и согласно измените на законот за минерални суровини, кои на 9 јануари годинава беа изгласани во Собранието на ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, рече дека гласањето за Преспанскиот договор во собранието ќе се случи кон крајот на следната недела, објави ...
сите 182 | | | веќе видена

Сопругата на Менг Хонгвеи , поранешен шеф на Интерпол кој е во затвор во Кина од лани, побара азил во Франција за себе и своите две деца. Грејс Менг и ...
сите 21 | | | веќе видена

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби, хоспитализирани се нови тројца пациенти со јасна клиничка слика на морбили. Станува збор ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе го објави огласот за избор на нов состав на антикорупциската комисија откако претседателот на државата Ѓорѓе Иванов ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Тетово изјави дека состојбите со протестите на пазарџиите во Скопје околу примената на Законот за трговија ...
сите 136 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска најави дека неговата партија поднесува кривични пријави против Талат Џафери, Неџбели Ибраими и Мартин Костовски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Во пресрет на зимската сесија на Парламентарното Собрание на Советот на Европа (ПССЕ), руските пратеници одлучија да го продолжат бојкотот на оваа паневропска ...
сите 44 | | | веќе видена

Професорот Јове Кекеновски до Уставниот суд поднесе иницијатива за оцена на уставноста на Законот за употреба на јазиците. Во неа тој ја оспорува содржината на ...
сите 140 | | | веќе видена

Девет Невладини организации, денеска преку соопштение, повикаа на политичка одговорност за бегството на Никола Груевски. Тие потсетија дека побарале истрагите ...
сите 43 | | | веќе видена

Осуммина кандидати се пријавиле на огласот за граѓанска контрола на работата на ОТА, новоформираната Оперативно техничка агенција, која треба да ги извршува ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска присуствуваше на промоцијата на книгата „Размислувања за социјалните иновации“, посветена на ...
сите 71 | | | веќе видена

Најмалку 21 лице загинаа, а 68 се повредени синоќа при експлозија на автомобил-бомба во дворот на Полициска академија во колумбискиот главен град Богота. Како ...
сите 23 | | | веќе видена

Пазарџиите протестираат против Законот за трговија на зелените пазари кој стапи во сила од 1-ви јануари годинава. На поголем дел од зелените пазари утрово има ...
сите 136 | | | веќе видена

Пред почетокот на денешното рочиште на судењето за насилствата пред Општина Центар, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го праша Александар ...
сите 57 | | | веќе видена

next