Нова ТВ

Помошникот на рускиот претседател Владимир Путин изјави дека видеоразговорот со американскиот претседател Џозеф Бајден ќе се одржи по патувањето на рускиот ...
сите 307 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО), Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 589 | | | веќе видена

Околу 84 проценти од жените во руралните средини за време на пандемијата на коронавирус се соочиле со намалување на нивните економски приходи од земјоделските ...
сите 3 | | | веќе видена

Најверојатно ќе донесеме одлука за замрзнување на цените на основните прехранбени производи, најавува министерот за економија Крешник Бектеши. Подготвен е ...
сите 279 | | | веќе видена

Mинистерството за образование и наука (МОН) посветено работи на обезбедување инклузивно образование. Образовните институции треба да бидат целосно пристапни и ...
сите 59 | | | веќе видена

Подружницата на судии на Кривичниот суд Скопје на денешната седница повторно го избра судијата Илија Трпков за претседател. Реизборот на судијата Трпков, како ...
сите 11 | | | веќе видена

Општина Брвеница со јапонски грант ќе обезбеди комунално возило во износ од 67.026 евра со кое треба да го подобри квалитетот на комуналните услуги за своите ...
сите 24 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Битола против А.Н. (37) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 390 | | | веќе видена

Трети декември го одбележуваме како Меѓународен ден на лицата со попреченост, но инклузијата на овие лица во општеството е процес кој трае 365 дена во ...
сите 106 | | | веќе видена

Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 14-ти пат го реализираа проектот „Најдобар угостителски објект меѓу ...
сите 9 | | | веќе видена

Проширувањето на Европската Унија (ЕУ) повторно треба да биде ставено во фокусот, порача министерот за правда Бојан Маричиќ во своето обраќање на двете работни ...
сите 105 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ, а во трката за прв човек на “тронот” во владеачката партија и заменик на сеуште актуелниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 2 декември. За вакцинирани ...
сите 382 | | | веќе видена

Насилниот екстремизам претставува најексплоатираната база за терористичко делување. Затоа од огромна важност е воочување на потребите и причините што можат да ...
сите 105 | | | веќе видена

Денес, на граничниот премин Прешево, директорите на Царинските управи на Република Северна Македонија, г-ѓа Славица Кутиров и Република Србија г. Бранко ...
сите 66 | | | веќе видена

Вкупно 73 проценти од децата на возраст од 1 до 14 години биле подложени на некој насилен метод на дисциплинирање, наспроти само 22 проценти кои биле ...
сите 32 | | | веќе видена

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската ...
сите 322 | | | веќе видена

next