Нова ТВ

Од 6 април до денеска во државава се регистрирани 126 случаи на мали сипаници (лабораториски потврдени или поврзани со епидемиолошка врска), се наведува во ...
сите 286 | | | веќе видена

Посебен сообраќаен режим во Скопје ќе биде воведен викендов поради најавените настани на политичките партии. Од Министерството за внатрешни работи информираат ...
сите 49 | | | веќе видена

Десет лица денеска биле избркани од ЗОО Скопје бидејќи не го почитувале правилникот на Зоолошката во Скопје и покрај забраната, ги хранеле животните, потврди ...
сите 37 | | | веќе видена

Република Северна Македонија силно ја поддржува иницијативата 16+1,која има огромен потенцијал за да ги унапредиме нашите партнерства, но и да креираме нов ...
сите 80 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на денешната седница усвои упатство за достава на податоци од избирачките одбори до Комисијата за да се зголеми ефикасноста и ...
сите 100 | | | веќе видена

Високата комесарка на Обединети нации за човекови права Мишел Башеле денеска побара суданските власти да ги ослободат сите лица кои се притворени поради ...
сите 70 | | | веќе видена

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша, коментирајќи го грабежот на 10 милиони евра на меѓународниот аеродром во Тирана, обвини дека станува ...
сите 18 | | | веќе видена

На дводневната петта средба на Заедничката комисија за историски и образовни прашања помеѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија, што се одржа во ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија Џереми Корбин изјави дека Владата треба да се спротивстави на екстрадицијата на Џулијан Асанж во САД. ...
сите 223 | | | веќе видена

Околу 190 илјади лица се евидентирани во Агенцијата за вработување како невработени, а половина од нив се пасивни баратели односно на секои шест месеци само се ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, апелира до сите чинители во или надвор од јавната администрација да се вклучат во ...
сите 66 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на социјалната мрежа Фејсбук и реплицираше на Гордана Силјановска која го критикуваше доделувањето на лиценци на компании за производство ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерката за внатрешни работи на Еквадор, Марија Паула Ромо изјави дека е уапсено едно лице под сомнение дека е клучен играч на Викиликс. – Лице блиско до ...
сите 268 | | | веќе видена

Денеска се навршуваат седум години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12 април 2012 година, Велики четврток, беа убиени петмина кои таа вечер ...
сите 112 | | | веќе видена

Изборите се начин на кој се решава прашањето на легитимитетот или делигитиминирање. На изборите првиот и последен глас, конечниот глас го имаат граѓаните и тие ...
сите 195 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Блерим Река на вечарашната средба со жителите на велешкото село Јаблочиште истакна дека Републиката не ја признава дозираната ...
сите 178 | | | веќе видена

next