Нова ТВ

Македонските власти остануваат на ставот дека во претстојниот период активно ќе се бара решение за отворените прашања со Бугарија. Софија, пак, порачува дека ...
сите 294 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за финансирање и буџет ќе го одржи последниот ден од општата расправа за Предлог-буџетот за наредната година, а утре треба почне и ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата бара од Комисијата за заразни болести (КЗБ) дополнителни анализи и компаративни студии за предложените мерки, но и предлози за дополнителни мерки за ...
сите 202 | | | веќе видена

Седницата на Централниот одбор на СДСМ, која беше одложена во вторникот поради тридневната жалост, треба да се одржи вечер и на неа се очекува да биде ...
сите 390 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска ќе биде домаќин на црногорскиот колега Алекса Бечиќ. Џафери и Бечиќ ќе остварат билатерална средба, а ќе се ...
сите 38 | | | веќе видена

„Алтернатива“ за вечерва во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство на која треба му даде насока на Централното собрание на кое треба да ...
сите 264 | | | веќе видена

Шефот на Јавното обвинителство, Љубомир Јовески, сподели дека во изгорениот автобусот на „Беса Транс“ имало пластични канти наменети за гориво, но тие биле ...
сите 459 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 121 седница темелно и сеопфатно ги разгледа предложените мерки и препораки на Комисијата за ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на седница ја разгледа информацијата за планот за пренесување на повредените лица и на телата на починатите во сообраќајната несреќата во Бугарија за ...
сите 318 | | | веќе видена

Владата формираше тим кој ќе има задача да го организира превозот на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија во државата на еден достоинствен начин, ...
сите 197 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес – конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, ...
сите 61 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај повторно е во прекин, но овој пат не поради штрајк, туку поради дефект. Утринските возови тргнале, но се појавил дефект поради кој од ...
сите 9 | | | веќе видена

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање ...
сите 339 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ, ДУИ и коалицијата во Советот на Град Скопје, денеска достави барање за свикување на итна седница на Советот. -На оваа седница ...
сите 37 | | | веќе видена

next