Нова ТВ

Обединетите Нации (ОН) предупредуваат на тешки последици од евентуален колапс на авганистанскиот банкарски систем. Економската цена од колапсот на банкарскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Австрија од денеска воведе нов, четврти, локдаун, во насока на запирање на ширењето на коронавирусот. Затворањето е воведено бидејќи просечната смртност од ...
сите 144 | | | веќе видена

Ќе се намалува рокот во кој јавниот сектор може да ги исплати обврските кои ги има кон приватниот сектор. Со Предлог-измените за Законот за финансиска ...
сите 7 | | | веќе видена

Од денеска почнува изградбата на првата од трите 20-катници спроти хотелот „Холидеј ин“ во центарот на Скопје, информира преку сопштекомпанијата која ќе ги ...
сите 81 | | | веќе видена

Говорејќи за состојбата во државата, министерот образложи дека болниците се полнат со невакцинирани пациенти, односно процентот на невакцинирани, а ...
сите 383 | | | веќе видена

Музичари, перформери, саунд алхемичари… Kако и да ги наречеме „Фолтин“, нивната музика да ја дефинираме како ворлд мјузик, синергија на звук, ...
сите 24 | | | веќе видена

За мене најдобро е Зоран Заев да биде тука, и на чело на партијата и на Владата во овој период. Се е можно секогаш, меѓутоа ако ги гледаме неговите ставови во ...
сите 67 | | | веќе видена

Мрежата за спречување и заштита од дискриминација во целост ги поддржува предложените мерки од страна на Комисијата за заразни болести во делот за спречување ...
сите 389 | | | веќе видена

Советот за соработка меѓу Владата и граѓанското општество упати писмено барање до Владата на Република Северна Македонија во кое што се бара Владата да ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Оштетениот со својот автомобил и негов роднина се движел по патот низ селото Чегране, а еден од осомничените бил застанат со автомобилот сред пат пред куќата ...
сите 36 | | | веќе видена

Во петокот и саботата аплицирани се вкупно 5.611 дози вакцини, од кои 2.387 се аплицирани како прва доза, 1.163 се ревакцинирани, а 2.061 граѓани примиле трета ...
сите 204 | | | веќе видена

Секојдневно Христијан Мицкоски се појавува на настани во општините каде се продолжуваат проекти на претходните градоначалници. Наместо пред граѓаните, ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка по повод 22 ноември, Ден на албанската азбука, кој, како што наведува, е исклучително значаен празник ...
сите 65 | | | веќе видена

next