Нова ТВ

Тутунопроизводителите од денеска од 16 до 23 часот ќе може да подигнат субвенции од банкомат, а од утре и готовина на банкарските шалтери што ќе се врши по ...
сите 71 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 21 излекуван пациент – 16 од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип, сите ...
сите 362 | | | веќе видена

Серијал на НОВА со водечките македонски интелектуалци: Ирена Цветковиќ, извршна директорка на “Коалиција Маргини”, активистка- “Дали е успех враќањето на ...
сите 31 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски најави почеток на враќање на процесот во нормала по првомајските празници. „Подготвуваме сериозен план по првомајските празници да ...
сите 485 | | | веќе видена

Моќта на службените лица во вонредна состојба се зголемува, а поради тоа се зголемуваат и ризиците од намерни грешки. Но, Кривичниот законик во ниту еден ...
сите 8 | | | веќе видена

По повеќенеделната принудна пауза поради коронавирусот, во Германија од денеска отвораат и продавниците во кои не се продава храна. Условите за работа во ...
сите 70 | | | веќе видена

Огласените возила не се во сопственост на Кабинетот, ниту во употреба за претседателот, службите за негова поддршка, или пак во сопственост на вработените, а ...
сите 11 | | | веќе видена

Поддршката за популистичко- десничарска Алтернатива за Германија (АфД) е на пат да се преполови, покажуваат последните анкети на јавното мнение што денеска се ...
сите 20 | | | веќе видена

Нови 37 лица со ковид-19 се регистрирани во земјата во последните 24 часа, две лица починаа и 15 оздравеа, соопшти Министерството за здравство. Вкупната бројка ...
сите 467 | | | веќе видена

Австралија ја проблематизира транспарентноста на кинеските власти во одговорот на пандемијата на ковид-19 и побара меѓународна истрага за појавата и ширењето ...
сите 55 | | | веќе видена

Германија бележи намален број на заболени ковид-19, но и на смртни случаи, по четиридневниот континуиран раст, соопшшти Институтот „Роберт Кох“. Во извештајот ...
сите 777 | | | веќе видена

Жител на село Липково е приведен, откако по претходна вербална расправија, физички се пресметал и со нож во пределот на градите неколку пати смртно го прободел ...
сите 45 | | | веќе видена

Државата се наоѓа на средина од 85 часовниот карантин и додека властите очекуваат ефекти од ваквите рестриктивни мерки против ширењето на корона вирусот на ...
сите 589 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски најави дека мора да се испита случајот, дека во време кога се мобилизира медицинскиот персонал секој вработен е важен и „никој не ...
сите 23 | | | веќе видена

next