Нова ТВ

Го направивме невозможното, докажувајќи дека чудата се можни. Во тешки околности, го решивме најголемиот проблем од независноста, што Македонија упорно ја ...
сите 18 | | | веќе видена

Официјална Тирана го поздрави усвојувањето на уставните измени изгласани од Собранието, со кои, како што се оценува, се официјализира името Република Северна ...
сите 123 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини и комесарот Јоханес Хан ни упатија “искрени честитки за гласањето на Парламентот за уставните измени денес”, ...
сите 72 | | | веќе видена

Собранието попладнево по неколку одложувања изминатите денови ја почна седницата на чиј дневен ред се уставните измени, кои произлегуваат од Договорот од ...
сите 61 | | | веќе видена

Осумтемина пратеници од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе ги поддржат уставните измени и се надеваат дека е можно тие да биде ...
сите 140 | | | веќе видена

Државјанството останува македонско/граѓанин на Република Северна Македонија, а прифатен е амандман на Уставниот закон со кој се потврдува државјанството ...
сите 192 | | | веќе видена

Извршена е внатрешна контрола во сите здравствени домови, при што е утврдено дека во вакциналните пунктови се пронајдени 635 кутии од МРП вакцината, на кои ...
сите 158 | | | веќе видена

Собраниската седница за уставните измени ќе продолжи во 16 часот, откако како што се дознава, постигнат е договор, двајцата пратеници на крилото на Беса чиј ...
сите 74 | | | веќе видена

Пред Собранието на Република Македонија и денеска се одржува граѓански протест против промената на името, во организација на „Македонија блокира“ и ...
сите 8 | | | веќе видена

next