Нова ТВ

Договорот за Брегзит ќе биде објавен во вторник, откако ден претходно ќе го разгледа британската Влада, тврди уредникот на „Тајмс“ Сем Коутс, повикувајќи се на ...
сите 224 | | | веќе видена

Во Малта беше реализирана изложбата под наслов „Тоа сум Јас…“ на авторот Хари Дудески од Македонија, а на покана на Форумот за Демократска Македонија. ...
сите 34 | | | веќе видена

next