Нова ТВ

САД го распореди системот за противвоздушна одбрана „Патриот“ на Блискиот Исток, поради ескалација на тензиите со Иран. Воениот брод „Арлингтон“ исто така, ќе ...
сите 181 | | | веќе видена

Прва посета на Пендаровски како претседател на Република Северна Македонија ќе биде во соседно Косово. Во интервју за косовскиот јавен радиодифузер, РТК, ...
сите 47 | | | веќе видена

Именувањето на Др.Ирина Пановска за член на Комисијата за ретки болести од страна на министерот за здравство Венко Филипче е длабоко кршење на сите правни ...
сите 13 | | | веќе видена

Кинескиот вицепремиер Лиу Хи денеска во Вашингтон ги продолжи трговските разговори со американскиот трговски претставник Роберт Лајтхајзер и министерот за ...
сите 97 | | | веќе видена

Вработен во расадник во Тетовско си го убил газдата со камен во глава по вербална и физичка пресметка, соопшти Основното јавно обвинителство. Надлежен јавен ...
сите 46 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција одлучи да не отвора предмет за како што се вели „наводните неправилности при ...
сите 26 | | | веќе видена

Во рамките на 58. Биеналето во Венеција, беше отворен и павилјонот на Северна Македонија со проектот Субверзија во црвено на уметницата Нада Прља во Палацо ...
сите 15 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по кривичната пријава, денеска донесе ...
сите 85 | | | веќе видена

next