Нова ТВ

Избори на 5 јули е ставот на кој остануваат и опстојуваат СДСМ и ДУИ, за гласање по завршување на пандемијата, пак, се залага ВМРО-ДПМНЕ. Се ближи крајот на ...
сите 740 | | | веќе видена

„Изборите ќе се организираат согласно протоколите. Со внимание од сите нас ќе имаме успешен и мирен изборен процес. Ние секогаш кога носевме одлуки во ...
сите 740 | | | веќе видена

Таа си заминала од Инфективна иако не е оздравена од Ковид и не сакала да го прими Решението за самоизолација па и било дадено со асистенција на МВР. Дознаваме ...
сите 27 | | | веќе видена

Во приватен дом за стари лица кој што има објекти во Ченто и Кадино има петмина заболени. Во едниот објект позитивни се две стари лица, а во другиот тројца ...
сите 650 | | | веќе видена

Во четврток ќе се донесе одлука дали ќе има нови рестриктивни мерки за скопските општини Чаир, Сарај и делови од градот каде што има повеќе заболени, како и ...
сите 301 | | | веќе видена

Нови 67 заболени со Ковид-19 во последните 24 часа, од вкупно 868 направени тестирања. Се уште не се пристигнати бројките од една приватна лабораторија и во ...
сите 650 | | | веќе видена

Сметам дека сум невина и не сум го сторила делото и се срамам што сум дел од обвинение за кое се покажа дека е клевета, затоа што не постојат никакви доакзи за ...
сите 126 | | | веќе видена

Дељо Кадиев, адвокат на Катица Јанева, ги започна завршните зборови во случајот „Рекет“ со цитат на оштетениот сведок Орце Камчев кој рекол „предметот ...
сите 126 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија е земја со најмногу заболени со ковид-19 на дневно ниво, ...
сите 740 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји на денешната прес-конференција порача дека ќе контактира со македонските власти за гаранции дека има доволно време ...
сите 344 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи (МВР) во соработка со Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) досега извршиле вкупно 2.184 контроли во угостителски објекти, при ...
сите 90 | | | веќе видена

Антибугарската реторика во Северна Македонија е заради претстојните избори и националистичките ставови на некои политичари, смета шефицата на дипломатијата на ...
сите 16 | | | веќе видена

next