Нова ТВ

Позната е причината за пожарот и локацијата на неговиот првичен извор во автобусот со македонски туристи на враќање од Истанбул, што се случи на автопатот ...
сите 282 | | | веќе видена

Додека целиот свет е во неизвесност од опасноста на Омикрон, новиот вид на коронавирус, научниците од Кина влеаја нова надеж тврдејќи дека изолирале антитело ...
сите 560 | | | веќе видена

Полицијата во Њујорк опколила маж со пиштол кој се појавил пред зградата на Обединетите Нации (ОН) на Менхетен. На снимката од надзорните камери се гледа како ...
сите 14 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на еврејскиот празник Ханука, во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски се одржа виртуелен настан на кој учествуваа претставници ...
сите 19 | | | веќе видена

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, електрична енергија утре од 8 до 13 часот ќе немаат корисниците од дел од ул. „Мите Богоевски“ во ...
сите 116 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои минуваат низ клисури е можна појава на поситни ...
сите 152 | | | веќе видена

Привлекување на нови инвестиции, подобрување на животниот стандард преку раст на платите и поддршка за компаниите во услови на корона-криза, беа главни теми на ...
сите 180 | | | веќе видена

Северна Македонија и Бугарија ќе продолжат посветено да го имплементираат Договорот за добрососедство и да ја зајакнуваат соработката во позитивна насока и со ...
сите 107 | | | веќе видена

Во последната студија на службите на Европската комисија е пресметано дека земјите членки на ЕУ во просек изгубиле 134 милијарди евра по основ на приходи од ...
сите 13 | | | веќе видена

Кинеските власти денеска дадоа дозвола за летање на технички надградениот авион „Боинг 737 Макс“ по повеќе од две години, откако моделот беше приземјен низ ...
сите 11 | | | веќе видена

Кина го забрзува истражувањето и развојот на вакцината против ковид-19 конкретно насочена кон варијантата Омикрон, изјави денеска здравствен претставник. ...
сите 10 | | | веќе видена

Жителите на Ново Маало се подготвени со тужби доколку е тоа потребно да се спротивстават на обидите за блокирање на реализација на комплексот „Гранд“. Велат ...
сите 68 | | | веќе видена

Денеска до Централната изборна комисија, кандидатура за претседател на партијата за вонредните внатрепартиски избори кои ќе се одржат на 12 декември поднесе ...
сите 171 | | | веќе видена

Посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во сообраќаната несреќа во Бугарија се очекува утре во 9 часот да пристигнат на М еѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска, во Домот на хуманитарни организации “Даре Џамбаз”, оствари средба со претставници од Националниот совет на ...
сите 148 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев и неговиот германски колега Франк-Валтер Штајнмајер одржаа работна средба во Стразбур, на која разменија мислења за ...
сите 193 | | | веќе видена

next