Нова ТВ

Бразил се искачи на третото место во светот во однос на бројот на заразени со новиот коронавирус што досега го држеше Велика Британија. Бројот на заболени во ...
сите 447 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил се заблагодари на сите оздравени пациенти од ковид-19 кои донираа плазма за лекување на ...
сите 58 | | | веќе видена

Поранешна голема фабрика од Неготино им запирала рати за кредит на своите некогашни вработени, но средствата не биле уплаќани во банка, па 135 лица се нашле на ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонските, црногорските, албанските и државјаните на БиХ од 1 јуни ќе може да влезат во Србија без обврска да имаат негативен ковид тест, истакна српската ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски во интервју на Канал 5 ги коментираше критиките кои опозицијата ги адресираше на владата за тоа дека врши поткуп на избирачи и дека ...
сите 631 | | | веќе видена

Франција и Германија предлагаат европски план за заздравување на економијата да биде дотиран со 500 милијарди евра, што ќе бидат наменети за буџетски расходи ...
сите 75 | | | веќе видена

Не се постигна договор во првиот вистински момент да се излезе на избори, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев по завршувањето на лидерската средба попладнево. ...
сите 544 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на денешната лидерска средба во вила Водно предложила три термини за одржување на предвремените парламентарни избори: 23 и 30 август, како и 13 ...
сите 173 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Беса, Билал Касами по лидерската средба изрази жалење за тоа што не беше постигнат договор за нов термин за избори. Тој истакна дека тие ...
сите 95 | | | веќе видена

Демократска партија на Албанците (ДПА) смета дека избори треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба, со почитување на препораките на ...
сите 80 | | | веќе видена

Изборите се важни, но прво треба да имаме консензус за датумот и пред сè да се имаат предвид мерките од здравствените институции. Сепак, здравјето на граѓаните ...
сите 752 | | | веќе видена

Договор за датум за избори не е постигнат ниту на денешната лидерска средба кај претседателотѕ Стево Пендаровски поради, како што рече, претседателот на ...
сите 719 | | | веќе видена

И денешната втора лидерска средба кај претседателот на државата мина без консензус за датум за предвремените парламентарни избори. Првично овие избори беа ...
сите 814 | | | веќе видена

Шест нови паркови, дополнителна комунална опрема, хортикултурно уредување и поставување на нови детски реквизити во Битола се дел од првата фаза на проектот ...
сите 8 | | | веќе видена

next