Нова ТВ

Ограничувањето на негативните последици на Договорот од Преспа е еден од седумте итни приоритети на Владата на новиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис во однос ...
сите 12 | | | веќе видена

До овој момент нема информации за настрадани државјани на Северна Македонија во невремето што го зафати поширокиот грчки регион Халкидики, потврдија за МИА од ...
сите 216 | | | веќе видена

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Кантонот Сараево во соработка со Службата за работи со странци на подрачјето на Сараево вечерва ...
сите 19 | | | веќе видена

Пожар избувнал попладнето во Казнено-поправниот дом Идризово во просторија каде што се складирани ќебиња, но нема повредени лица и не е причинета материјална ...
сите 25 | | | веќе видена

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври минатата ...
сите 28 | | | веќе видена

Само во првите пет месеци од оваа година 90 млади лекари заминале во странство, говорат податоците од Лекарската комора од каде што побарале Потврда за работа ...
сите 8 | | | веќе видена

Ограничување на негативните последици од Договорот од Преспа и европската перспектива на Западен Балкан се дел од седумте итни приоритети на грчката Влада во ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана и кандидат за претседател на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ги повика владите на земјите-членки на ЕУ да остават ...
сите 196 | | | веќе видена

Анкетната комисија, формирана од албанскиот Парламент која ќе ги испитува наводните повреди на Уставот од страна на претседателот Илир Мета, нема да чека три ...
сите 74 | | | веќе видена

Адвокатот на Миле Јанакиески Еленко Миланов денеска изјави дека здравјето на неговиот клиент кој е во притвор за случајот „Шпански скали“ е кревко, откако тој ...
сите 66 | | | веќе видена

ДУИ смета дека треба да биде заокружен процесот за влез во НАТО и добивање на датум за преговори и потоа следната година да се оди на евентуални предвремени ...
сите 22 | | | веќе видена

Отворање градинки и дневни центри, функционирање на центри за препознавање на сексуално и родово базирано насилство, зголемување на еманципацијата на жените, ...
сите 34 | | | веќе видена

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на ...
сите 96 | | | веќе видена

next