Нова ТВ

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската ...
сите 372 | | | веќе видена

Професорот Љупчо Коцарев, доктор на науки, академик и актуелен претседател на Македонската академија на науки и уметности е годинашниот добитник на највисокото ...
сите 73 | | | веќе видена

„Сите заедно треба да ја зголемиме свеста и да ја разбереме различноста на лицата со попреченост, бидејќи секој човек е подеднакво важен“. Ова е пораката на ...
сите 106 | | | веќе видена

Следејќи ги најновите случувања и реакции во јавноста во врска со најавеното отпочнување со изградба на комплексот „Гранд“ кој е предвиден да се гради на ...
сите 90 | | | веќе видена

Денеска во седиштето на СДСМ, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднесе Јован Деспотовски. До Централната изборна комисија, Деспотовски ја ...
сите 394 | | | веќе видена

По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до ...
сите 372 | | | веќе видена

Кај нив биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело – пари, банкарски картички, лични документи на оштетени граѓани и две тетратки ...
сите 370 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република Мирослав Томан, денеска имаше проштална средба со министерката за култура Ирена Стефоска на која, како што информира ресорното ...
сите 241 | | | веќе видена

Според Нехамер, ова едногласно денеска го одлучиле партиските највисоки тела. Поранешниот министер за внатрешни работи го наследува Александар Шаленберг, кој ...
сите 105 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утрово ја посети нашата Амбасада во Република Словенија, каде што на покана на амбасадорката Сузана ...
сите 10 | | | веќе видена

Полициските службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи, помеѓу складиран градежен материјал пронашле оружје, муниција и марихуана. – Вчера околу 14 ...
сите 370 | | | веќе видена

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при ...
сите 370 | | | веќе видена

Апелираме што поскоро Европската Унија да донесе одлука за првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и да ги почнеме преговорите час ...
сите 264 | | | веќе видена

Проблемите со образовната, личната асистенција, пристапот до социјалните услуги, поддршката која треба да ја имаат заедно со неусогласеноста на голем број на ...
сите 106 | | | веќе видена

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија пристигнаа, а ...
сите 372 | | | веќе видена

Фала ги повика граѓаните на Јужноафриканската Република да бидат целосно вакцинирани, бидејќи, како што тврди, тоа е најдобрата заштита од Омикрон варијантата. ...
сите 325 | | | веќе видена

next