Нова ТВ

Долниот дом на британскиот Парламент синоќа со 432 гласа „против“ и 202 „за“ го отфрли Договорот за истапувањето на Велика Британија од ЕУ, што лани во ноември ...
сите 427 | | | веќе видена

Најмалку 15 луѓе загинаа во вчерашниот терористички напад врз луксузниот хотелски комплекс во главниот град на Кенија, Најроби, а меѓу жртвите се и еден ...
сите 99 | | | веќе видена

Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, утрово во Европскиот парламент порача дека е прерано да се проценат последиците од синоќешното ...
сите 427 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одлучи сам да се брани во судскиот процес што пред Граѓанскиот суд во Скопје против него го покрена ...
сите 62 | | | веќе видена

Сопственикот на комплексот „Космос“, бизнисменот Фијат Цановски, на денешното рочиште за случајот „Т.Н.Т.“ на СЈО, пред судот кажа дека уривањето било ...
сите 93 | | | веќе видена

Грчката полиција уапсила четири лица, две во Кожани и две во Гревена за плакати со напади врз пратениците кио јавно се изјаснија за поддршка на Договорот од ...
сите 40 | | | веќе видена

Собранието денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред е само една точка – Предлог законот за спречување на корупцијата и судир на интереси, 11 месеци по ...
сите 199 | | | веќе видена

Владата на британската премиерка Тереза Меј денеска се соочува со гласање доверба во Парламентот по синоќешниот пораз на нејзиниот предлог за Брегзит. Долниот ...
сите 427 | | | веќе видена

Во 10 часот утрово, по локално време, продолжува расправата во грчкиот Парламент за гласање доверба на Владата, додека пак вечер, околу полноќ пратениците ќе ...
сите 134 | | | веќе видена

Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека партијата нема да ги бојкотира претседателските избори. Мицкоски во Отворено студио на телевизија ...
сите 168 | | | веќе видена

Со 432 гласа „против“ и 202 „за“ пратениците во Долниот дом на британскиот парламент го одбија Договорот за Брегзит, предложен од премиерката Тереза Меј. ...
сите 427 | | | веќе видена

Четириесет и седум пратеници изјавиле до моментот дека ќе го поддржат договорот на премиерката Тереза Меј за Брегзит. Сто дваесет и осум од кои 39 ...
сите 427 | | | веќе видена

next