Нова ТВ

Лидерот на Европската народна партија (ЕПП), Манфред Вебер, кој e кандидат за претседател на Европската комисија на претстојните избори во ЕУ, изјави дека е ...
сите 110 | | | веќе видена

Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила преку на патните правци Охрид – Ресен преку планинскиот премин Буково и Ресен – Битола преку ...
сите 290 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го напуштил состанокот за финансирање на ѕидот на границата на САД со Мексико со демократските конгресни ...
сите 113 | | | веќе видена

Студениот бран со врнежи од снег што ја зафати Македонија го отежна одвивањето на сообраќајот, но засега без застои и посериозни проблеми. На Меѓународниот ...
сите 285 | | | веќе видена

Македонија според Индексот на демократија за 2018 година на британскиот неделник „Економист“ напредна за десет места во споредба со минатата година и се наоѓа ...
сите 22 | | | веќе видена

Уставните измени во третата и последна фаза се на дневен ред на денешното продолжение на собраниската седница, откако вчера со 78 гласови „за“ беше усвоен ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако не се исполнат барањата на Беса, тогаш нема да гласаат за уставните измени. Ова вечерва го изјави лидерот на Беса, Билал Касами во дебатнион магазин „Click ...
сите 127 | | | веќе видена

Куќа за родители што не се од Скопје, а чии деца се лекуваат на хемато-онколошкото одделение на Клиниката за детски болести, беше отворена денеска во кругот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Прв приоритет е Преспанскиот договор а потоа може да се зборува за другите легитимни барања на албанските партии во Македонија. Ова е пораката што му била ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се приклучи на протестот против уставните измени пред Собранието, но иако повикан не се ...
сите 101 | | | веќе видена

next