Нова ТВ

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското ...
сите 113 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија попладнево ја одржува 100-та седница на која на дневен ред е дополнет предлог за изменување и дополнување на Буџетот на РМ за ...
сите 156 | | | веќе видена

Во втората половина на следната година ќе има поголеми измени во администрацијата со нејзина реорганизација и оптимизација, процес кој би завршил во текот на ...
сите 17 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервјуа за американските телевизии Фокс њуз и Си-Би-Ес њуз ја бранеше одлуката на претседателот Доналд Трамп за ...
сите 35 | | | веќе видена

next