Нова ТВ

Активностите врзани со имплементацијата на Преспанскиот договор, како и претстојните активности околу ратификацијата на Пристапниот протокол за членство на ...
сите 221 | | | веќе видена

Решавањето на спорот за името меѓу Грција и Македонија е типичен пример за мирно надминување на проблемите меѓу европски партнери. Компромисот го поплочува ...
сите 61 | | | веќе видена

Европската унија разгледува воведување нови санкции против Владата на претседателот на Венецуела Николас Мадуро, но не и ембарго на нафтата, соопшти министерот ...
сите 184 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе го одржи традиционалниот говор за состојбата во државата во Конгресот, кој беше одложен по предлог на ...
сите 122 | | | веќе видена

Кривичниот суд ќе побара републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески да се изјасни за тоа кое обвинителство треба да ги води оспорените предмети на ...
сите 197 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска се огласи преку Твитер за позициите во однос на случувањата во Венецуела, давајќи му поддршка на ...
сите 199 | | | веќе видена

Светската здравствена организација минатата недела имаше историска објава и препорака до владите да го отстранат канабисот од листата на наркотични дроги. ...
сите 9 | | | веќе видена

Биљана Јовановиќ сестра на починатиот Славчо Петров, за НОВА ја раскажа својата приказна и предупреди, луѓето да не веруваат на шарлатани и надрилекари како ...
сите 3 | | | веќе видена

next