Борбата против загадувањето продолжува секојдневно како на централно така и на локално ниво, посочуваат преку соопштение од владејачкиот СДСМ. Владата ...
сите 74 | | | прочитана: 882 | веќе видена

Единствениот македонски политичар кој беше на средба со претседателот на Русија, Владимир Путин, е Иван Стоиљковиќ.Претседателот на Демократската партија на ...
сите 32 | | | прочитана: 876 | веќе видена

Направете го ова пред појадокот и слабејте. 1 парче ѓумбир 1 лимон 1 рака спанаќ 1 шолја вода Се ставаат сите состојки во блендер и се меша. Се пие наутро на ...
сите 20 | | | прочитана: 873 | веќе видена

Изминативе неколку години, главниот извршен директор на Amazon Џеф Безос одржуваше ексклузивен настан за кој покани добиваа само милијардери, астронаути и ...
сите 11 | | | прочитана: 858 | веќе видена

Половина милион граѓани од земјава иако се вработени се водат како сиромашни. Овој алармантен податок за Алсат го обелодени Оливера Доцевска од невладината ...
сите 13 | | | прочитана: 850 | веќе видена

Веселин Вујовиќ беше човекот кој порача дека Раул Гонзалес е подобар тактичар од Лино Червар пред пресметката која ја одиграа Македонија и Хрватска во групната ...
сите 19 | | | прочитана: 844 | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска во интервју за емисијата „ 360 Степени “ на Алсат зборуваше за Законот за јазици и дали Уставниот суд може да го ...
сите 11 | | | прочитана: 839 | веќе видена

Висок претставник на американската Влада ја потврди поддршката на Вашингтон за работата на Специјалниот суд за Косово и ги повика косовските лидери да се ...
сите 13 | | | прочитана: 822 | веќе видена

Интегрален текст од изјава за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Би сакал на сите верници од православна вероисповед да им го честитам ...
сите 58 | | | прочитана: 818 | веќе видена

Пратениците денеска ќе водат расправа за Законот за Антикорупциска откако вчера успеаја да најдат заеднички јазик по законот за кој претходно никако не можеа ...
сите 3 | | | прочитана: 814 | веќе видена

 Комуникацијата во секој однос, па така и љубовниот, претставува најважниот фактор за одржување на здрава и цврста врска. Понекогаш доволни се само неколку ...
сите 4 | | | прочитана: 807 | веќе видена

Од Челси си замина Мората, претходно и Фабрегас, а нови играчи се Пулишиќ веројатно и Игуаин Зимскиот преоден фудбалски рок влегува во завршната фаза (ќе трае ...
сите 11 | | | прочитана: 802 | веќе видена

Германската онлајн-банка „Н26“ ги објави резултатите од своето излегување на светскиот пазар на капиталот, според кои, собрала 257 милиони евра вложувања, ...
сите 12 | | | прочитана: 801 | веќе видена

Град Скопје денеска го распиша Јавниот повик за прибирање барања за користење средства од Буџетот на Град Скопје за 2019 година, наменети за финансирање ...
сите 12 | | | прочитана: 795 | веќе видена

Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен денеска за време на одбележувањето на празникот ...
сите 28 | | | прочитана: 793 | веќе видена

next