Поранешниот српски ММА борец, Радош Јоксимовиќ е убиен во вторникот вечер во ресторан во Крагуевац.Убиецот пристигнал со мотор, влегол во ресторанот Нептун во ...
сите 7 | | | прочитана: 896 | веќе видена

Прилепска Витаминка го изложува целокупниот свој производствен асортиман на најголемата специјализирана саемска манифестација за прехранбена индустрија ...
сите 33 | | | прочитана: 882 | веќе видена

Американскиот министер за одбрана, Џим Матис, ги отфрли шпекулациите дека неговите денови во Пентагон се изброени поради влошување на односите со претседателот ...
сите 34 | | | прочитана: 881 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, преку електронскиот систем за јавни набавки, склучи договор за набавка на репрезентативен материјал, а проценетата вредност ...
сите 20 | | | прочитана: 865 | веќе видена

Еврото поевтинува, патарините во Србија поскапуваат Објавено на 17 септември 2018 година Српски патарини, македонска формула - од викендов, патарините во ...
сите 17 | | | прочитана: 856 | веќе видена

„Хитачи“ софтвер е направен така што преку камери во живо и со помош на ГПС може да го следи секој ваш чекор и да го препознае вашето лице. Системот може да ...
сите 25 | | | прочитана: 848 | веќе видена

Ако играте фудбал од дете и го сакате овој спорт, нема многу двоумење каде ќе се упатите прво доколку ја посетите Барселона. Па, не е мал бројот на оние кои и ...
сите 2 | | | прочитана: 846 | веќе видена

Градежната компанија „Бортас“ започнува нов проект за поддршка на сите микро, мали и средни претпријатија што се во потрага по сопствен деловен простор. ...
сите 28 | | | прочитана: 837 | веќе видена

Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – По супер-супешната промоција и продажна акција од вчера, денес во просториите на охридски „Кармен БауЦентар“ се одржа и ...
сите 4 | | | прочитана: 829 | веќе видена

Поради коментар на новинар на грчката државна телевизија ЕРТ, кој лидерот опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис го нарече „теоретичар на фашизмот“, ...
сите 173 | | | прочитана: 825 | веќе видена

Повеќекратниот шампион во „Power lifting“ во дисциплината бенч-прес, Бошко Стаменковски од Македонска Каменица е претставник на Македонија на Светското ...
сите 31 | | | прочитана: 819 | веќе видена

Утре завршува 14-та Меѓународна научна конференција за услужниот сектор INSCOSES 2018. На конференцијата присуствуваше и градоначалникот на Охрид, проф. д-р ...
сите 5 | | | прочитана: 816 | веќе видена

Истражувањето спроведено од компанијата "Lovehoney ", која се занимава со производство на сексуални играчки, открило кои 12 знаци на зодијакот имаат најдобар ...
сите 26 | | | прочитана: 795 | веќе видена

next