По улиците на Тетово се трујат кучињата скитници. Во неколку населби жителите постираа фотографии на социјалните мрежи од отруени кучиња. Аријанит Џафери од ...
сите 44 | | | прочитана: 517 | веќе видена

Град Скопје соопшти дека во согласност со одредбите за присилна наплата од Законот за даноците на имот, почнува постапка за присилна наплата на неплатените ...
сите 44 | | | прочитана: 517 | веќе видена

Албански рибари за помалку од еден ден уловија уште една ајкула, овој пат од опасниот вид „дем“. Пленот кој „паднал“ во мрежите на рибарите од јужното градче ...
сите 14 | | | прочитана: 516 | веќе видена

Драгана Мирковиќ е една од најголемите балкански музички ѕвезди, која веќе 16 години живее во Австрија со сопругот Тони Бијелиќ, синот Марко и ќерката Мануела. ...
сите 3 | | | прочитана: 514 | веќе видена

Пред да дојдат на власт, го критикуваа проектот Скопје 2014. Но, две години подоцна, инвестицијата од половина милијарда евра ќе биде дел од стратегијата со ...
сите 37 | | | прочитана: 513 | веќе видена

Жена, деца и љубовница – комплетен сет за машка среќа. Љубовницата, како и секоја друга жена, честопати е во заблуда, надевајќи се дека порано или подоцна ...
сите 4 | | | прочитана: 508 | веќе видена

Славната актерка Никол Кидман како мала мислела дека кога ќе порасне ќе стане чесна сестра. – Многу сум духовна личност и верувам во Господ. Очигледно тој пат ...
сите 4 | | | прочитана: 507 | веќе видена

И по три недели жалбата за двегодишната затворска казна на екс премиерот Никола Груевски, никако од кривичен преку апелација да стигне до Врховниот суд. ...
сите 13 | | | прочитана: 502 | веќе видена

Одличната балада „Мое мило“, со која Мартина Митревска се натпреваруваше на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, сега си доби и прекрасно видео што ...
сите 6 | | | прочитана: 498 | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 5 | | | прочитана: 493 | веќе видена

За главните загадувачи на воздухот, за мерките, активностите, законските измени и низа други активности што треба да придонесат да имаме почист воздух, а под ...
сите 33 | | | прочитана: 488 | веќе видена

Нов контигент од 30 унгарски полицајци пристигна синоќа во земјава. Тие ќе бидат распоредени на јужната граница каде што ќе ѝ помагаат на македонската полиција ...
сите 3 | | | прочитана: 484 | веќе видена

next