Наместо денес, првиот човек на Врховниот суд утре ќе даде исказ пред Основното јавно обвинителство за злоупотребите со АКМИС системот. Поради работни обврски ...
сите 24 | | | прочитана: 496 | веќе видена

Ким Кардашијан и Канје Вест наводно имате голема расправија за неговото отселување во Чикаго. Американската старлета Ким Кардашијан нема намера да се сели, до ...
сите 16 | | | прочитана: 493 | веќе видена

Во рамки на културното лето „Звуците на културата“ во општина Ѓорче Петров, познатото музичко дуо Силви Бенд утре вечер ќе настапи со својот перформанс, ...
сите 12 | | | прочитана: 490 | веќе видена

Внукот и купил на бабаси Луи Витон ташна,останал без текст кога видел за што ја користи Имено, тој неодамна и подарил оригинал „Луј Витон“ ташна, а кога видел ...
сите 10 | | | прочитана: 489 | веќе видена

Брачниот пар Ивана и Шаре од Ада се одлучиле да се занимаваат со производство и преработка на овошје. Тие прават домашен мармалад од кајсија, капина, малина, ...
сите 2 | | | прочитана: 488 | веќе видена

 Иако се практични, пораките воопшто не се правилен начин за решавање на проблеми во врската. Во секоја врска некогаш доаѓа до некои несогласувања, кога ни се ...
сите 3 | | | прочитана: 480 | веќе видена

На туристичките автобуси на Матка ќе им се наплаќа влезница, а штом ќе ги истоварат патниците автобусите ќе се пренасочат на паркинг каде што ќе ги чекаат ...
сите 6 | | | прочитана: 479 | веќе видена

Власта реши да дискутира за се освен за содржината на договорот. Второ дека бегаат од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека немаат ...
сите 31 | | | прочитана: 473 | веќе видена

Фенербахче и Ељиф Елмас одиграа добар меч во турското дерби против Бешикташ, но на крај мораа да се задоволат само со реми. Сепак мечот не почна лесно за тимот ...
сите 35 | | | прочитана: 470 | веќе видена

Матични клетки земени од бебешки заби би можеле да се користат за поправање на забни повреди или поправање на мртви заби во иднина. Научници објавиле дека ...
сите 4 | | | прочитана: 463 | веќе видена

Папата Франциск ги предупреди жителите на Латвија, кои речиси 30 години не се дел од Советскиот Сојуз, да ја почитуваат својата тешко добиена слобода и да не ...
сите 46 | | | прочитана: 458 | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Општина Охрид, заедно со претставници од други седум градови од Србија, Украина и Турција, е учесник на Тренинг програмата ...
сите 8 | | | прочитана: 457 | веќе видена

Атина, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Грчките даночни власти соопштија дека првпат користеле дронови со цел на островот Санторини да откријат сопственици на ...
сите 36 | | | прочитана: 455 | веќе видена

Италијанскиот регулатор за заштита на конкуренцијата отвори истрага против ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ поради одлуката да им го наплаќа ...
сите 9 | | | прочитана: 453 | веќе видена

next