Драгана Мирковиќ е една од најголемите балкански музички ѕвезди, која веќе 16 години живее во Австрија со сопругот Тони Бијелиќ, синот Марко и ќерката Мануела. ...
сите 6 | | | прочитана: 526 | веќе видена

Маја Ѓуреска и Антонија Гугинска-Јорданоска, авторки на „Во моите чевли“ „Во моите чевли“ претставува проект од инклузивен карактер чија цел е да ги истражи ...
сите 9 | | | прочитана: 525 | веќе видена

Трета традиционална пензионерска средба по повод Денот на ослободувањето на Струга. Здружението на пензионери и Активот на пензионерки од Струга во чест на 8 ...
| | прочитана: 523 | веќе видена

Американскиот ММА борец Каилан Хил (23) уште еднаш стана хит на друштвените мрежи по феноменалниот потег во текот на борбата во склоп на 54-тата ЛФА приредба. ...
сите 5 | | | прочитана: 519 | веќе видена

Град Скопје соопшти дека во согласност со одредбите за присилна наплата од Законот за даноците на имот, почнува постапка за присилна наплата на неплатените ...
сите 44 | | | прочитана: 517 | веќе видена

Албански рибари за помалку од еден ден уловија уште една ајкула, овој пат од опасниот вид „дем“. Пленот кој „паднал“ во мрежите на рибарите од јужното градче ...
сите 14 | | | прочитана: 516 | веќе видена

Ние не сакаме да бидеме сведоци на еутаназија на кучињата, меѓутоа бидејќи има и побезболни начини да се реши овој проблем, ви ја предлагам нашата програма, за ...
сите 45 | | | прочитана: 512 | веќе видена

Пред да дојдат на власт, го критикуваа проектот Скопје 2014. Но, две години подоцна, инвестицијата од половина милијарда евра ќе биде дел од стратегијата со ...
сите 37 | | | прочитана: 511 | веќе видена

За главните загадувачи на воздухот, за мерките, активностите, законските измени и низа други активности што треба да придонесат да имаме почист воздух, а под ...
сите 37 | | | прочитана: 509 | веќе видена

Славната актерка Никол Кидман како мала мислела дека кога ќе порасне ќе стане чесна сестра. – Многу сум духовна личност и верувам во Господ. Очигледно тој пат ...
сите 4 | | | прочитана: 507 | веќе видена

 Ако имате спиено со одредена цифра на љубовници во минатото, другите луѓе веројатно ќе помислат дека сте промискуитетна личност во сегашноста. Што откриваат ...
сите 2 | | | прочитана: 501 | веќе видена

И по три недели жалбата за двегодишната затворска казна на екс премиерот Никола Груевски, никако од кривичен преку апелација да стигне до Врховниот суд. ...
сите 13 | | | прочитана: 499 | веќе видена

Одличната балада „Мое мило“, со која Мартина Митревска се натпреваруваше на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, сега си доби и прекрасно видео што ...
сите 6 | | | прочитана: 498 | веќе видена

Десеттиот Марш на толеранција ќе се одржи на утре (18 ноември), во 12 часот пред Музеј на Град Скопје, по повод Меѓународниот ден на толеранција, а во ...
сите 31 | | | прочитана: 497 | веќе видена

Како се наближува боксерскиот спектакл помеѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер така се почесто овој меч добива на популарност. Фјури на ...
сите 13 | | | прочитана: 492 | веќе видена

next