Ако сакате да бидете здрави, потребно е да имате доволно сон.Дознајте колку точно часа квалитетен сон секоја ноќ е неопходен и за која возраст.На некои од нас ...
сите 8 | | | прочитана: 689 | веќе видена

Научниците дошле до заклучок дека на денешните жени им е потребен ден кој ќе трае 28 часа, за да ги завршат сите обврски. Шест од десет жени рекле дека им е ...
сите 4 | | | прочитана: 682 | веќе видена

Во Александровац, Република Србија, се одржа седмиот по ред Меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018“, на кој што Охрид беше град партнер. Во прекрасниот амбиент на ...
сите 21 | | | прочитана: 679 | веќе видена

Реал Мадрид неодамна го смени Хулен Лопетеги и на тренерското место го постави некогашниот фудбалер, Сантијаго Солари, но како привремено решение. Со оглед на ...
сите 83 | | | прочитана: 676 | веќе видена

По пауза од 5 години, Наталија Славева повторно се враќа на музичката сцена со нова песна и видео. Се работи за баладата „Штом љубовта исчезне“ со која настапи ...
сите 16 | | | прочитана: 670 | веќе видена

Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било ...
сите 10 | | | прочитана: 670 | веќе видена

Под организација на АКК Скопје, на ридската патека на Водно се одржа последната трка од државниот шампионат на Македонија во автомобилизам на ридски патеки. На ...
сите 28 | | | прочитана: 667 | веќе видена

За 30 години, договорот кој ја одржува рамнотежата и мирот на Антарктикот би можел да биде ревидиран. Се поставува прашањето дали кардиолошките пронајдоци ќе ...
сите 6 | | | прочитана: 659 | веќе видена

Десетици илјади долари беа собрани за храбриот бездомник кој сакаше да и помогне на полицијата за време на нападот со нож во Мелбурн минатиот петок.Напаѓачот ...
сите 58 | | | прочитана: 658 | веќе видена

Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
сите 11 | | | прочитана: 654 | веќе видена

Европската банка за обнова и развој синоќа го одобри заемот од 10 милиони евра за да се купат 35 еко-автобуси. Во соопштението од банката стои дека со заемот ...
сите 16 | | | прочитана: 653 | веќе видена

Напаѓачот на Динамо Загреб постигна спектакуларен гол со ножички во најсилниот фудбалски шампионат на Хрватска кој за момент се најде низ светските медиуми, а ...
сите 32 | | | прочитана: 638 | веќе видена

Охрид, 13. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Утре во Охрид ќе се одржи шестата Годишна Дримска Конференција, на која граѓаните и организациите од Дримскиот басен ќе ја ...
сите 5 | | | прочитана: 633 | веќе видена

Секоја кошаркарска екипа која по пат на домашниот или регионалните шампионат обезбедуваат место во Евролигата, заслужено наредната сезона играат во елитното ...
сите 14 | | | прочитана: 631 | веќе видена

Ливерпул доби совет од легендата на клубот. Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џон Олдриџ истакна дека Александар Митровиќ е одличен напаѓач и човек кој треба ...
сите 32 | | | прочитана: 629 | веќе видена

next