Агенцијата за обезбедување на лица и објекти Секјурити Груп Сервис (СГС) го добила тендерот да го чува Археолошкиот музеј на Македонија за сума од 113.000 ...
сите 13 | | | прочитана: 753 | веќе видена

Менка Стојаноска од Скопје е единствената жена меѓу 19 нови пожарникари кои беа избрани на конкурсот на Град Скопје за подмладување на Бригадата за ...
сите 8 | | | прочитана: 747 | веќе видена

Македонски сценарист, продукција на “HBO Adria” – серијата „Успех“, иако со само шест епизоди, ниже успеси на Балканот. Во исчекување на продолжението, во ...
сите 3 | | | прочитана: 735 | веќе видена

Ликот и делото на Тоше Проески ги спои Општина Карпош и хрватската општина Нова Градишка. Денеска заврши десетото издание на Меморијалниот турнир во мал фудбал ...
сите 26 | | | прочитана: 730 | веќе видена

Езгјан Алиоски стрелаше само за ублажување на поразот на неговиот клуб на гостувањето кај Стоук кој пак триумфираше со 2:1. После еден изведен корнер, топката ...
сите 38 | | | прочитана: 730 | веќе видена

Екипи на СВР Велес во текот на 2018 година според Законот за безбедноста на сообраќајот на патиштата на територијата на Велес изрекле 4712 прекршочни казни на ...
сите 26 | | | прочитана: 727 | веќе видена

Универзумот на „Breaking Bad“ постојано се проширува со нови проекти, серии и филмови. „Better Call Saul“ доби одлични критики, па тоа го мотивираше креаторот ...
сите 8 | | | прочитана: 721 | веќе видена

Наследникот на Rapid пристига на пазарот непосредно пред новата генерација на Golf. Од повеќе гледишта се прават паралели со германскиот компакт и бестселер во ...
сите 14 | | | прочитана: 704 | веќе видена

Ќерката на Кајли Џенер, Сторми Вебстер на 1 февруари ќе наполни 1 година, па Кајли одлучи да го започне роденденското славење порано. Могулот за убавина со ...
сите 22 | | | прочитана: 696 | веќе видена

Европската унија е отворена за можноста за постигнување договор со Велика Британија за нејзино истапување од ЕУ, кој би бил „поамбициозен“ од сегашниот, што во ...
сите 15 | | | прочитана: 689 | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, вчера околу 17 часот, врз основа распишана потерница од Казнено поправната установа – Затвор Идризово, било приведено лицето ...
сите 10 | | | прочитана: 688 | веќе видена

Ниту ветеранот Арпад Штербик не успеа да и помогне на Шпанија да дојде до позитивен резултат против Франција во дербито на отварањето на главната фаза на ...
сите 16 | | | прочитана: 679 | веќе видена

next