Комисијата за единици мерки на 16 ноември донесе одлука дека се менува дефиницијата на досега познатата единица мерка за маса – килограмот. Досега килограмот ...
сите 7 | | | прочитана: 1226 | веќе видена

Холандија вчера успеа да обезбеди пласман во плејофот во Лигата на Нации, откако во псоледните пет минути се врати од изгубена ситуација против Германија. ...
сите 32 | | | прочитана: 1196 | веќе видена

Гостин во вечерашното издание на Отворено Студио 1 беше поранешниот вице премиер во Владата на Груевски, Владимир Пешевски. Повод за неговото гостување е ...
сите 27 | | | прочитана: 1171 | веќе видена

Здружението за еднаква застапеност на лица со посебни потреби „СОС БАЛКАН МЕДИА“ од Охрид во соработка со компанијата „Зегин“ донараше два компјутери ...
сите 6 | | | прочитана: 1162 | веќе видена

Театралните проверки и потраги по Никола Груевски во понеделнкот попладнето во неговиот дом и во гаражите на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, каде што алфите ...
сите 33 | | | прочитана: 1151 | веќе видена

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ и близок соработник на Никола Груевски, Владимир Пешевски во дебатниот магазин „Клик Плус“ порача дека ...
сите 22 | | | прочитана: 1142 | веќе видена

Со векови почивале на дното на Јадранското и Јонското море, полни со богатство и обложени со школки - остатоците од бродовите покрај брегот на Албанија сега се ...
сите 10 | | | прочитана: 1132 | веќе видена

Водечкото американско онлајн-списание за класична и модерна соул-музика – „Соултрекс“ (Soultracks) објави рецензијаза новиот сингл на Четкар, пишувајќи само ...
сите 5 | | | прочитана: 1130 | веќе видена

"Google Earth" снимил делови од подводен ѕид кој се простира по дното на Тихиот и Атлантскиот океан и ја окружува нашата планета. Истражувачите тврдат дека ...
сите 8 | | | прочитана: 1116 | веќе видена

Богатата наследничка и светска дама Парис Хилтон реши да ја раскине свршувачката со актерот Крис Зилка, кој и подари веренички прстен од 2 милиони долари, ...
сите 13 | | | прочитана: 1112 | веќе видена

Најдобриот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ со една доста итересна изјава подигна вистинска фудбалска прашина во Шведска. Златан тврди дека во Шведска ...
сите 64 | | | прочитана: 1106 | веќе видена

Охрид, 17. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Младиот Борче Исакоски, ученик во ОУ „Христо Узунов“ од Охрид го освои првото место на традиционалниот Републички натпревар ...
сите 3 | | | прочитана: 1106 | веќе видена

Пред четири дена, за време на мечот помеѓу Вашнгтон и Кливленд, македонското традиоционално Пајдушко оро ги забавуваше присутните во „Capital One“ арената во ...
сите 11 | | | прочитана: 1080 | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Кралството Данска, Андерс Самуелсен, утре ќе претстојува во официјална возвратна посета на Република Македонија, на покана ...
сите 35 | | | прочитана: 1066 | веќе видена

next