Балетската претстава „Либертанго“ А. Пјацола, која е одлично прифатена од публиката, ќе биде дел од годинашното 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“ на ...
сите 34 | | | прочитана: 1514 | веќе видена

Во последните неколку години беа лансирани голем број стартап компании со цел во испораката на стоки да ги вклучат роботите, а една компанија од Мичиген додала ...
сите 2 | | | прочитана: 1513 | веќе видена

Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна ...
сите 67 | | | прочитана: 1511 | веќе видена

Изминатиот викенд се ожени поранешниот ракометен репрезентативец и капитен, битолчанецот Иван Марковски со Ангела. На свадбата беше присутна целата македонска ...
сите 10 | | | прочитана: 1498 | веќе видена

Генералот Ратко Младиќ денеска од болницата во Хаг е вратен во притворската единица во затворот во Шевенинген. Тој вчера беше однесен во болница откако му се ...
сите 87 | | | прочитана: 1494 | веќе видена

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан беше во Косово, каде што се обиде да ги привлече тамошните негователи да дојдат да работат во болниците и домовите ...
сите 8 | | | прочитана: 1486 | веќе видена

Бијонсе во филмот и го позајмува својот глас на лавицата Нали. Сопругата на Џеј Зи на премиерата во Лондон се појавила во златен фустан со голем шлиц , кој го ...
сите 19 | | | прочитана: 1460 | веќе видена

Жена ми секогаш вели дека сум многу среќен затоа што сум доволно познат за реакции од типот... „еј ти си тој типот од таа серија“, а не сум Бред Пит, кој ...
сите 5 | | | прочитана: 1455 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните ...
сите 111 | | | прочитана: 1449 | веќе видена

Алжир и Сенегал ќе играат в петок во Каиро во финалето на 32-то издание на фудбалскиот Куп на нациите на Африка, што се игра во Египет. Алжир ќе игра за ...
сите 52 | | | прочитана: 1402 | веќе видена

На покана на претседателот на ЗЕЛС и градоначалник на Скопје Петре Шилегов на денешната 11. седница на Управниот одбор на ЗЕЛС присуствуваше министерот за ...
сите 13 | | | прочитана: 1392 | веќе видена

Во Охрид од денеска е активен електронскиот систем за евидентирање и регулација на движењето на возилата во стариот дел на градот и на Градското ...
сите 16 | | | прочитана: 1374 | веќе видена

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Ф.А. (26) од село Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 48 | | | прочитана: 1372 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски воинтервју за Алсат М телевизија изјави дека од снимките што ги објавија руските комичари гледаме како Заев без ...
сите 42 | | | прочитана: 1290 | веќе видена

next