Скопје Инфо

Веќе втор месец учениците ширум земјава седат по речиси половина ден под маски. Медицински маски кои треба да ги заштитат од корона вирус, но во исто време да ...
сите 7 | | | веќе видена

Во последните девет месеци евидентирани се 2.300 поплаки, жалби и прашања од незадоволни потрошувачи. Најголемиот дел се во доменот на сервисирањето, посебно ...
сите 26 | | | веќе видена

Стратешкиот зелен инвестициски фонд на ТИРЗ, кој е само еден сегмент од Планот за забрзан економски раст, се очекува да поттикне инвестиции во износ од околу ...
сите 61 | | | веќе видена

Експертската група во Министерството за здравство на Хрвстака, покрај зголемувањето на капацитетот за тестирање, договорила и нов режим за болниците. Со новиот ...
сите 313 | | | веќе видена

Доаѓа нов бран во Македонија, зголемените бројки на заразени се почеток на есенско зимски бран, предупредува епидемиологот д-р Драган Даниловски. Според него, ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска им посака успешна работа на членовите на Одборот за евалуација на високото образование, кои ...
сите 15 | | | веќе видена

Филолошкиот факултет „Блаже Конески“-Скопје и Амбасадата на Србија во земјава потпишаа нов меморандум за соработка кој е продолжение на меморандумот потпишан ...
сите 19 | | | веќе видена

Ја известуваме јавноста дека досегашната парламентарна опозиција во македонското собрание, преку освоените советници во Град Скопје на последните Локални ...
сите 378 | | | веќе видена

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска преку видео се обрати кон граѓаните, по повод црната кампања која, неколку ...
сите 412 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) го одобри дополнувањето на Мрежните правила за дистрибуција на топлинска енергија за греење на Балкан ...
сите 19 | | | веќе видена

Откако денеска,организацијата за зашита на животната средина „ Го сакам Водно“ ги повикаа кандидатите Петре Шилегов и Данела Арсовска не само да се обврзат , ...
сите 4 | | | веќе видена

ЦУКС известува утрово, од 9 часот, започнаа градежни активности за асфалтирање на подолжен прекоп на бул.Никола Карев во должина од 250 м, на потегот пред ...
сите 37 | | | веќе видена

На социјалната мрежа „ТикТок“се појави видео на кое се гледа како девојка прескокнувајќи ги оградите на живеалишта ги малтретира животните во Зоолошката ...
сите 17 | | | веќе видена

next