Скопје Инфо

Министерството за внатрешни работи информораше дека вчера околу 17.00 часот на ул.„Пере Тошев“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје запреле патничко ...
сите 61 | | | веќе видена

Утрово во 07.20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Требеништа, товарно возило „Ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од ...
сите 197 | | | веќе видена

Од патниците кои пред неколку дена се вратија со автобус во државава по летувањето во Грција, досега 20 има во изолација од кои четири се позитивни, а ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на тротоар на ул.„Димитрија Чуповски“ во Скопје ...
сите 133 | | | веќе видена

Дубровник е една од најпознатите туристички дестинации во Средоземно Море. Хрватското летувалиште е познато по луксузните хотели, но и по преубавите природни ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерството за финансии информира дека Република Северна Македонија денеска во целост ја исплатила Еврообврзницата издадена во 2014 година и со тоа се ...
сите 21 | | | веќе видена

Огласи за вработување вкупно 500 образовни асистенти за учебната 2021/2022 година, за кои од буџетот на МОН се обезбедени 59 милиони денари, објавија пет ...
сите 116 | | | веќе видена

Среда е денот кога вообичаено комуналното возило го собира отпадот од улицата Даутица и околните на неа во Ѓорче Петров. Денеска е петок и корпите полни со ...
сите 15 | | | веќе видена

Центарот и советодавните тела на УНЕСКО им дадоа на Северна Македонија и на Албанија дополнителни две години да постапуваат по препораките содржани во ...
сите 97 | | | веќе видена

Иако високите температури не се пријател број еден на добриот и квалитетен сон, идејата да спиете покрај вклучен вентилатор воопшто не е добра. Експертот за ...
| | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 509 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска во претседателската резиденција со високо државно одликување „Орден за заслуги за државата“ ги одликува постхумно ...
сите 53 | | | веќе видена

Tрадиционално, во соработка со Град Скопје, на 26 јули, во 21 часот, во Градскиот парк ќе се одржи концертот „Филхармонијата на отворено“. „Оваа година ...
сите 34 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка, а потоа и Кривичниот Совет, донесе решение со кое го одби како неосновано барањето на обвинителот за замена на мерката куќен ...
сите 58 | | | веќе видена

next