Скопје Инфо

Нови банкноти од 100 и 200 евра треба да бидат во промет од 28 мај следната година, објави денеска Европската централна банка (ЕЦБ). Изгледот на новите ...
сите 38 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Душко Весковски денеска извршија увид во градежните работи за поставување вововодна цевка ...
сите 80 | | | веќе видена

Во тек е јавен оглас на Агенцијата за вработување за невработените лица кои сакаат да започнат сопствен бизнис преку Проектот за самовработување со кредитирање ...
сите 18 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода во рамки на есенската акција за чистење на својата територија, изврши целосно расчистување на отпадот во населба и село Драчево. Сезонските ...
сите 53 | | | веќе видена

Град Скопје го започна одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 што ќе трае до 22-ри овој месец. Вечерва од 20 до 22 часот на Школка во Градски ...
сите 63 | | | веќе видена

Пред некој ден во автобус се случи една крајно апсурдна ситуација. Се качи една постара женичка, застана веднаш до седиштето каде седеше мојата осумгодишна ...
| | веќе видена

-Се ми изгледа како да не беше многу одамна. Абе како преку ноќ да се сменија работите. Сеќавањата ми се толку многу свежи, како да беше вчера. Беа убави ...
сите 5 | | | веќе видена

Во последно време промовирањето на здравата храна, здравите навики и здравиот живот зема голем замав. Постојани кампањи и апели до луѓето да внимаат што јадат ...
сите 4 | | | веќе видена

На крстосницата од регионалниот пат Скопје- Велес и локален пат за село Кадино вчера во 11:30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Лифан“ со ...
сите 211 | | | веќе видена

Шест лица се повредени, меѓу кои двегодишно девојче, во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне околу 16 часот на обиколницата на град Скопје, во ...
сите 211 | | | веќе видена

-Едно отварање на очи, веднаш го ставам кафето да се вари. Не можам да го замислам денот без кафе. Сакам кае без шеќер и најубаво ми е наутро, пред работа кога ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонски железници од почетокот на октомври во целост ќе го укинат меѓународниот железнички сообраќај. Единствениот меѓународен воз „Хелас експрес“, кој во ...
сите 34 | | | веќе видена

Уште некој ден и ќе навлеземе во есента, но скопјани не се даваат. Кејот е полн со спортистите и во септември, кои покрај тоа што сакаат да изгледаа убаво и ...
сите 4 | | | веќе видена

next