Скопје Инфо

Пописот на населението во Македонија ќе се спроведе во април 2020 година. Планирано е да бидат ангажирани околу 5.000 попишувачи на осум јазици, при што ќе се ...
сите 29 | | | веќе видена

Вчера попладне околу 17.30 часот во Полициска станица Центар, М.И. (33) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 14 часот пред железничката станица во Скопје, ...
сите 108 | | | веќе видена

Полицијата вчера околу 13 часот добила пријава дека во атар на село Никиштани, скопско при изведување на градежни активности за поставување на подземна ...
сите 98 | | | веќе видена

Најголемиот дел од луѓето, односно повеќе од 80% сметаат дека објавување на слики и видеа инста стори од ноќните клубови е досадна и незанимливa работа. Ова ...
сите 4 | | | веќе видена

Силен земјотрес во Подгорица попладнево од пет степени ги вознемири жителите, а истиот со помал интензитет се почувствува и во Македонија и во Скопје. Потресот ...
сите 89 | | | веќе видена

На едукативна посета во лабораторијата на ЈП Водовод и канализација – Скопје, околу 100 ученици од Основното училиште „Песталоци” на возраст од 7 до 8 години, ...
сите 11 | | | веќе видена

Во време кога поголем дел од овошјето се подготвува за зимски сон, едно од нив влегува во својата сезона. Тоа се мушмулите. Есента е време за нив. Тие се ...
сите 24 | | | веќе видена

Постои тајна за среќата. Тоа што другите луѓе го мислат за вас не е воопшто важно. Можете да го поминете цел ден анализирајќи како изгледате, што другите ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, секретарот Пламенка Бојчева, и претседателката на Советот, Ивана Цветковска, присуствуваа на свеченото ...
сите 30 | | | веќе видена

На 14.11.2017 г. (среда) со почеток во 12:00 часот, во домот на култура „Илинден” ќе биде отворена ликовна изложба на слики од третата Меѓународната ликовна ...
сите 26 | | | веќе видена

Според последните информации за министерот за здравство Филипче, најповолна локација за изградба на новиот Клинички центар е месноста Веле Поле во Општина ...
сите 35 | | | веќе видена

Советот на општина Гостивар донесе одлука за доделување на еднократна парична помош на семејството на Џејха Меџити, од гостиварско Здуње, која минатата недела ...
сите 6 | | | веќе видена

Во организација на Општинскиот противпожарен сојуз „Илинден“ се одржа традиционалниот Противпожарен квиз натпревар за екипите во пионерска и младинска ...
сите 4 | | | веќе видена

Покрај бункерот на АРМ на Водно кој се води како стратешки објект од безбедносно значење за државата, треба да поминува гасоводната траса. Ова го тврдат од ...
сите 4 | | | веќе видена

Детскиот културен центар “Карпош“ и оваа година традиционално ја организира манифестацијата посветена на предучилишните установи,а во чест на градот Скопје,“ ...
сите 6 | | | веќе видена

next