Скопје Инфо

Патниците кои чекаат градски автобус на ниски температури кога ќе влезат во двокатните автобуси, се соочуваат со шок, бидејќи внатре понекогаш таа изнесува и ...
сите 2 | | | веќе видена

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во една сообраќајна ...
сите 78 | | | веќе видена

Револт на медицинските сестри кај матичните лекари кои останале без работа. Месец дена по ветувањето на министерството за здравство дека со законски измени ќе ...
сите 66 | | | веќе видена

Жителите на три македонски градови се први на удар кога е во прашање смртноста предизвикана од загаден воздух. Во неколку македонски градови 1.000 човечки ...
сите 25 | | | веќе видена

Граѓаните нa pаркингот кај Холидеј ин засега се паркираат како на див паркинг, а што понатаму очигледно никој не знае. Според постојниот дуп кој е под ...
сите 19 | | | веќе видена

Додека скопјани се гушат а мерачите не работат, властите повторно најавуваат мерки за следната година. Новите автобуси и еко налепниците за возила се очекува ...
сите 78 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 ноември. Денеска е Бесребреници и чудотворци Козма и Дамјан Азијски и нивната мајка преподобна ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Универзалната сала денеска ќе се одржи конференција, каде граѓаните и професионалната јавност ќе бидат информирани за значењето на титулата Европски град на ...
сите 34 | | | веќе видена

Синоќа околу 21 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје А.А. (23) пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица “Костурска“ додека се движел со ...
сите 105 | | | веќе видена

next