Скопје Инфо

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места ...
сите 285 | | | веќе видена

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Ф.(44) од Куманово поради сомнение за сторено продолжено кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...
сите 126 | | | веќе видена

Три лица меѓу кои и малолетник завршиле со повреди во сообраќајна несреќа што се случила вчера напладне на автопатот Мајка Тереза, во насока од Скопје кон ...
сите 187 | | | веќе видена

ЦУКС известува дека поради градежни активности за формирање на крстосница помеѓу бул. Киро Глигоров и улица „1“, на дел од булеварот ќе биде воведен времен ...
сите 260 | | | веќе видена

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе зајакната акциска ...
сите 132 | | | веќе видена

Дел од шампионската екипа на Вардар веќе е во Сплит. Кристопанс, Чупиќ, Недановски, Дисингер, Карачиќ, Скубе, Поповски, како и Савовски и Стојановски, и дел од ...
сите 5 | | | веќе видена

next