Скопје Инфо

Замената на патните документи и регистарските таблички со новото име на државата ќе бидат на товар на граѓаните. Новите регистарски таблички се очекуваат да ...
сите 157 | | | веќе видена

Семејство од Скопје моли за помош. Исчезнато е лице Даниела Пецевска од скопско Драчево. Доколку ја имате некаква информација исконтактирајте го семејството на ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека за месец до месец и пол ќе им понудат вработување на околу 300 млади лекари од трите медицински факултети во ...
сите 25 | | | веќе видена

Скопското Обвинителство поднесе обвинителен предлог против четири лица, вработени како службени лица во Агенцијата за катастар на недвижности Скопје, за ...
сите 27 | | | веќе видена

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве поставија заштитни столпчиња пред основното училиште „Лирија“ на улицата „Цветан Димов“. Со поставените столпчиња се ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека Министерството за култура ги проверува спорните проекти, незадоволството од распределбата на парите, се искажува и на креативен начин. Во герила-акција ...
сите 11 | | | веќе видена

На граничниот премин „Богородица” почна поставувањето на таблите со новото уставно име на Македонија – Република Северна Македонија, објави „МКД“ . Новото ...
сите 123 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот, Дарио Шимиќ, извршија увид во градежните активности во ООУ ...
сите 4 | | | веќе видена

Таблите на граничните премини и веб-страниците на владините институции треба да се сменат со новото име во рок од 3 дена, додека за 7 дена треба да се сменат ...
сите 10 | | | веќе видена

Станарите на околните згради покрај улицата ,,Трета македонска бригада“, со своите автомобили го уништија зеленилото на тротоарот! „Трева веќе не постои, туку ...
сите 6 | | | веќе видена

Вкупно 107 дојави за прекршување на детските права се регистрирани на СОС телефонот за деца и млади во текот на 2018 година. Најкарактеристични податоци што ...
сите 13 | | | веќе видена

Од возачите во Македонија 80 проценти барем еднаш во животот возеле под дејство на алкохол, а пет отсто тоа го прават чето, покажало истражувањето на ...
сите 104 | | | веќе видена

Владата и Собранието веќе почнаа да го користат новото име Република Севрена Македонија во комуникацијата со медиумите. По вчерашното стапување во сила на ...
сите 157 | | | веќе видена

Здравствените власти размислуваат термините закажани преку „Мој термин“ да се одложат во сите болници, по примерот на Клиниката за детски болести и Клиниката ...
сите 213 | | | веќе видена

Комуналните служби на Општина Карпош ја исчистија нова дива депонија, во Горно Нерези. Запленето е поголемо количество на гуми и спречено е истите да завршат ...
сите 14 | | | веќе видена

next