Скопје Инфо

Заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи починал утринава од компликации со коронавирусот во ,,Систина” откако претходно бил лекуван десет дена на ...
сите 62 | | | веќе видена

Ќерката на починат од ковид-19 на скопските клиники го споделува немилиот настан кој се случил во најтешките денови за семејството. На нејзиниот татко од џеб ...
сите 187 | | | веќе видена

Ако ви е потребен појадок кој го зајакнува имунитетот, кој ќе ве заштити од вируси и инфекции, појадок кој ќе и даде сјај на вашата коса, но и ќе ви помогне да ...
сите 89 | | | веќе видена

Во Собранието на Република С. Македонија денеска на Комисијата за финансирање и буџет продолжува амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, а седница ќе ...
сите 13 | | | веќе видена

Две клупи во црвена боја, е новитетот во општина Карпош. Мартина Димоска е млада скопјанка, која со донации и продавање на маици, придонесе општината да се ...
сите 10 | | | веќе видена

Ова е еден од најубавите период кои ни претстои, период кој и наспроти сето она што се случуваше во светот е период за семејството, љубовта, надежта и желбите ...
сите 4 | | | веќе видена

Ние сме на почеток на декември, но јас веќе ги изгледав речиси сите божиќни и новогодишни филмови. Во ова време, овие филмови се едно чудно задоволство кое ми ...
сите 14 | | | веќе видена

Пристигна декември, студен месец кој обично со себе носи ладно време, дебели џемпери и многу чаеви. За некого декември е месецот на предновогодишни и ...
сите 14 | | | веќе видена

Натпартиските простести кои синоќа се одржаа во 11 градови од денес прераснуваат во блокади во главниот град. ВМРО-ДПМНЕ вчера му постави ултиматум на ...
сите 428 | | | веќе видена

“ Синко, имаш ли ти дечиња? Ако имаш,тогаш знаеш како крвари душата на една мајка која го изгубила најсветото нешто-својот син.Те молам,помогни ми, однеси ме ...
сите 68 | | | веќе видена

Северна Македонија се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со ЕУ оваа година, во текот на германското претседавање со ЕУ, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи со коронавирус во Македонија изнесува 21.169. Скопје е убедливо со највисок број на активни случаи на Ковид-19, близу 10.000. Еве ја ...
сите 608 | | | веќе видена

next