Скопје Инфо

Со топлото време се појавија и комарците во главниот град. Дезинсекција се уште нема, па скопјани се прашуваат дали ќе ја имаат истата судбината како минатата ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера, на празникот Благовец во скопската Зоолошка се роди уште едно ново бебе. Се роди јаре, а бидејќи се роди токму на овој празник го доби и името Благица. ...
сите 23 | | | веќе видена

Комеморацијата по повод смртта на прерано починатата поранешна градоначалничка на Општина Кисела Вода, г-ѓа Билјана Беличанец ќе се одржи денеска, ...
сите 154 | | | веќе видена

Поминаа повеќе од 24 часа од кога македонската јавност за потресе веста за смртта на Билјана Беличанец, глумец во Драмскиот Театар Скопје и поранешен ...
сите 157 | | | веќе видена

Во Домот на Армијата во Скопје денеска ќе се спроведе акција на доброволно дарување крв од припадниците на Министерството за одбрана и од Армијата, како дел од ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, со потресна порака се прости од актерката Билјана Беличанец Алексиќ, која беше и поранешна ...
сите 321 | | | веќе видена

Актерката Јелена Жугиќ на својот фејсбук профил се прости од Билјана Беличанец. „Почивај во мир драга Беличанец, во вечноста пронајди го тоа што овде не ...
сите 358 | | | веќе видена

Професорот Горазд Росоклија со статус од 2015 година и оддаде почит на актерката Билјана Беличанец која доцна синојќа беше пронајдена мртва во својот стан во ...
сите 360 | | | веќе видена

Актерката Јелена Јована со емотивна порака се прости од нејзината постара колешка, Билјана Беличанец, која синоќа беше пронајдена мртва. „Се надевам дека сега ...
сите 368 | | | веќе видена

next