Скопје Инфо

Голем број на сообраќајки се случуваат секојдневно на скопските улици, жртви или старци или деца кои минуваат на пешачки. Јавноста е револтирана, реакциите ...
сите 8 | | | веќе видена

Општина Аеродром утрово поднесе иницијатива до Град Скопје за изнаоѓање ново сообраќајно решение на булевар „Србија“ за зголемена безбедност во сообраќајот. ...
сите 139 | | | веќе видена

Скопјани, се почесто почнаа да практикуваат да возат велосипеди. Некои се само релаксираат кога имаат слободно време, а има и такви, на кои велосипедот им ...
сите 5 | | | веќе видена

Синоќа на булеварот Србија во скопската населба Ново Лисиче се случи тешка сообраќајка, кога комбе удри во три лица: Мало дете, баба и дедо. Како што дознава ...
сите 214 | | | веќе видена

Марјана Станојковска во премиерното издание на „Бекстејџ” видно потресена и со солзи во очите зборуваше за Влатко Илиевски со кого беше исклучително блиска. ...
сите 17 | | | веќе видена

Скопјани многу пати знаат да се разладат во водите на реката Треска. Особено за викенд или празници брегот на реката е полн со посетители. Топлото време ...
сите 2 | | | веќе видена

Приказната веќе ја знаете, 80 отсто од Европејците бараат укинување на постојаното поместување на стрелките на часовникот на летно, односно зимско сметање на ...
сите 12 | | | веќе видена

Европската Унија деновиве призна дека големите светски брендови произведуваат производи со различен квалитет, во зависност дали тој е наменет за земјите членки ...
сите 12 | | | веќе видена

Тендер за избор на универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата ќе објави денеска Владата на кој ќе може се доставуваат понуди до 3 декември ...
сите 20 | | | веќе видена

Поради уличен дефект ф-300 мм во населбата Сарај кај последна автобуска станица 2-ка, веќе е прекинато водоснабдувањето за дел од корисниците од Ѓорче Петров, ...
сите 94 | | | веќе видена

Амбасадата на САД, во соработка со Црвениот крст на Скопје и со Институтот за трансфузиона медицина ќе организира крводарителна акција и акција за собирање ...
сите 23 | | | веќе видена

Обвинителството поведе постапка за сторено кривично дело напад на службено лице при вршење на службата од член 383, став 2, во врска со став 1 од Кривичниот ...
сите 115 | | | веќе видена

next