Скопје Инфо

Напролет во скопската Зоолошка градина ќе стигнат нови животни, фламинга и зебри. Фламингата ќе бидат донација од Зоолошката градина во Келн, а зебрите од ...
сите 20 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов на господинот Зоран Јанковиќ му испрати писмо со честитки за победата на локалните избори за градоначалник на Љубљана. Во ...
сите 34 | | | веќе видена

Помалку патници се превезле во патниот патнички превоз во третото тримесечје годинава, во однос на тој период лани. Според објавените податоци на Државниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани и по влажни коловози. Поради појава на магла, видливоста на планинскиот премин Стража е намалена на 100 ...
сите 106 | | | веќе видена

На интернет кружи интересна порака за помош од скопјанец, кој ја бара девојката која му дала марамче за време на концертот на Здравко Чолиќ во саботата во ...
сите 12 | | | веќе видена

Светскиот ден за борба против дијабетисот беше причина во денешното интервју да разговараме со Претседателот на Сојузот на здруженија на дијабетичари во ...
сите 42 | | | веќе видена

Жителите на Аеродром и на Гази Баба веќе подолг период се задушуваат од непријатна миризба што се шири покрај кејот на Вардар. Мерните станици покажуваат ...
сите 45 | | | веќе видена

Скопската Зоолошка градина пред неколку дена се најде во светските медиуми. Љубовта помеѓу трите жирафи од нашата Зоолошка градина Каспер, Тобого и Флопи и ...
сите 20 | | | веќе видена

Градот Скопје викендов го почна 3Д мапирањето на критичните точки за загадувањето на воздухот во градот со беспилотно летало. Како прва локација беше избрана ...
сите 45 | | | веќе видена

Вчера околу 14 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, во село Псача, на место викано „Бунар“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерството за финансии подготвува измени на Законот за платниот промет, објавено е на Единствениот национален регистар на прописи на РМ. Според постојното ...
сите 11 | | | веќе видена

Вчера околу 07 часот на локалниот пат село Кадино – Миладиновци, скопско, патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Т. (47) од ...
сите 199 | | | веќе видена

Под мотото „Сите сме нивни деца" Црвениот крст на град Скопје од денеска до 25 месецов ја одбележува Неделата на грижа за стари лица. Оваа активности е ...
сите 28 | | | веќе видена

Раул Гонзалез со Вардар испишаа бајка во Лигата на шампионите. Кога никој не веруваше, шпанскиот стратег заедно со момците од златната генерација се искачија ...
сите 14 | | | веќе видена

next