Скопје Инфо

Од Општина Чаир информираат дека инвестирале во своремени машини за почиста животна средина. Од денес општинската служба за одржување на јавната чистота, за ...
сите 31 | | | веќе видена

Младо момче е тешко повредено откако излетало со мопедот од пат во Скопје. Во 01.45 часот на паркинг на улица „Јани Лукровски“ во Скопје, 19-годишниот Ф.В. од ...
сите 200 | | | веќе видена

Косовската полиција на граничниот премин Блаце, кај Генерал Јанковиќ, уапси државјанин на Република Северна Македонија, откако при контрола на неговото возило ...
сите 61 | | | веќе видена

Музејот на град Скопје по повод 70 – годишнината од своето постоење, со изложбата „Скопската тврдина- симбол на градот“, гостува во Музејот на град Нови Сад, ...
сите 7 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 356 | | | веќе видена

На 20.08.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 17.40 часот во Аква паркот при Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бил нарушен ...
сите 139 | | | веќе видена

next