Скопје Инфо

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера извршило контрола на 49 автобуси и сите биле испратени на вонреден ...
сите 96 | | | веќе видена

„Како вистински момчиња“ е наслов на францускиот филм кој вечерва (22 февруари), во 21 часот, ќе биде прикажан во Кинотеката на Македонија. Проекцијата е дел ...
сите 2 | | | веќе видена

Деновиве особено е актуелно тоа, и се поставува прашањето, дали ќе се урива постаментот поставен за споменикот Мајка Тереза во центарот на градот. Но, според ...
сите 7 | | | веќе видена

Првиот македонски календар со фотографии на пожарникари – спасители на Скопската противпожарна бригада содржи 13 колор фотографии на пожарникари – спасители ...
сите 11 | | | веќе видена

Од овој викенд (23-24.02.2019 година) ќе биде зголемен бројот на поаѓања на автобуси на линијата 25 (Транспортен центар-Средно Водно). На посочената линија во ...
сите 73 | | | веќе видена

Од несовесни граѓани запалени се ниви и земјоделски стрништа, како и диви депонии. -Дежурните екипи на инспекторатот во неколку наврати интервенираа заедно со ...
сите 20 | | | веќе видена

Ако им се понудат пониски цени за разговор во мобилната телефонија 61,2 процента од испитаниците опфатени со последната анкета на Агенцијата за електронски ...
сите 34 | | | веќе видена

Осум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
сите 109 | | | веќе видена

Војниците на АРМ и цивилните служби на Министерството за одбрана на Северна Македонија ќе можат да ги користат воените полигони во Бугарија. Како што пишуваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Во школскиот двор на ОУ ,,Живко Брајковски,, општина Бутел беа засадени 25 јасенови дрва. Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, директорката на ...
сите 5 | | | веќе видена

Секојдневно има пет шест новозаболени од морбили, дел од нив се пуштаат на домашно лекување, а дел се задржуваат на лекување во Клиниката за инфективни ...
сите 106 | | | веќе видена

next