Скопје Инфо

На Ѕидот на сообраќајниот срам почнаа да се појавуваат предлози и идеи за скопскиот градоначалник Петре Шилегов, по страшната несреќа во Аеродром во која ...
сите 2 | | | веќе видена

Нема доцнење во изградбата на патишата. Работите сега само се интензивираат. Најголем дел од овие инфраструктурни проекти се финансирани со пари од меѓународни ...
сите 3 | | | веќе видена

Пациентите на психијатрија ги лекуваат со застарена терапија. Повеќе од една деценија има само еден нов лек за шизофренија на позитивната листа. Но, и тој го ...
сите 15 | | | веќе видена

Семафорот кој го бараат граѓаните нема да гo реши проблемот со несовесните возачи на градските улици вели Шилегов. Стручните служби разгледуваат какво ...
сите 139 | | | веќе видена

Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
сите 187 | | | веќе видена

Евакуацијата на зградата во Аеродром била поради нехигиена. Дел од присутните лица пред зградата од каде беа евакуирани изјавија дека причината за тоа е ...
сите 187 | | | веќе видена

Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу , број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од своите ...
сите 187 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вечерва дојде во увид на состојбата со зградата кај „Скопјанка“, од каде што поради силен мирис беа евакуирани ...
сите 187 | | | веќе видена

Околу 18 часот добивме дојава од граѓани, кои почувствувале остар мирис на влезот, по што беше испратена екипа. Поради остриот мирис започната е евакуација на ...
сите 187 | | | веќе видена

next