Скопје Инфо

По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 187 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 124 | | | веќе видена

Министреството за здравство соопшти дека Управниот одбор на Фондот за здравствено осигурување на денешната седница донесе Одлука за исплата на месечен паричен ...
сите 26 | | | веќе видена

Општина Аеродром оваа година ја одбележа Европската недела на мобилност заедно со децата од градинките „Бубамара“ и „Срничка“. Настанот беше посветен на ...
сите 54 | | | веќе видена

Македонската филхармонија ја почнува новата концертна сезона 2018/2019! На 27 септември (четврток) во 20 часот ќе се случи свеченото отворање со концертот под ...
сите 20 | | | веќе видена

Крокодил од Зоолошката градина во Скопје синоќа избегал од своето живеалиште, направил кратка прошетка и влегол во езерото со патките, потврдија од Зоолошката ...
сите 33 | | | веќе видена

Агенцијата за катастар на недвижности ја пушти во функција надградената апликација „еКат шалтер“ преку која геодетските фирми, министерствата, општините, ...
сите 16 | | | веќе видена

Телекомуникацискката компанија „Вип“ и официјално ги отвори вратите од новата управна зграда. Лоцирана во центарот на Скопје, на Плоштадот „Пресвета ...
сите 15 | | | веќе видена

-Пред пет години дојде јатрва ми со плачење дека итно и’ требаат пари и дека мора да земе кредит за да ги покрие долговите за струја и за вода бидејќи веќе ...
сите 3 | | | веќе видена

next