Скопје Инфо

Во пресрет на сезоната на загадување, Град Скопје врши рачно миење на градските улици за намалување на прашината како фактор во загадувањето. Денеска екипите ...
сите 7 | | | веќе видена

Компаниите снабдувачи со електрична енергија најдоцна до 3 декември треба да аплицираат на јавниот тендер за избор на универзален снабдувач со електрична ...
сите 55 | | | веќе видена

Познати се имињата на сите тринаесет говорници кои во петок, 16. ноември ќе бидат дел од AllWeb, првата и единствена конференеција за дигитални комуникации во ...
сите 9 | | | веќе видена

Утринава во 3 часот на Меѓународниот аеродром во Скопје, при исвршена пасошка контрола, било утврдено дека бугарската патна исправа на 25-годишниот М.К.Х. е ...
сите 49 | | | веќе видена

Во 35. минута од средбата меѓу Вардар и Барселона се случи еден потег вреден за одбележување. При напад на „црвено-црните“, Скубе тргна кон голот на Де Варгас ...
сите 5 | | | веќе видена

Се уште е во тек јавениот повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за купување електрични тротинети за 2018 година. Како што ...
сите 22 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе ги плаќаат налепниците во црвена, жолта и зелена боја која ги најави Владата. Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули. очекува ...
сите 92 | | | веќе видена

Над 400 илјади граѓани во Македонија нарачале или купиле производи преку интернет, а најмногу се купува облека и спортска опрема. Спроведената анкета на ...
сите 37 | | | веќе видена

Расте бројот на деца со дијабетес тип 1 во Македонија. Годишно се откриваат по околу 40 нови случаи. На клиниката за Детски болести се евидентирани околу 300 ...
сите 63 | | | веќе видена

Граѓаните сметаат дека рестрикција на сообраќајот нема позначајно да го намали загадувањето во главниот град. А токму тоа е една од акциите што Владата ќе ги ...
сите 92 | | | веќе видена

Вчера околу 11:45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на патеката за тркање на потегот од Панорама до Средно Водно, додека траела ...
сите 31 | | | веќе видена

next