Скопје Инфо

Триестгодишна скопјанка заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека со платежна картичка на оштетено физичко лице направила 15 онлајн ...
сите 108 | | | веќе видена

Скопјанец објави видео-снимка од неговата спалнба соба додека две лица претураат по домот. Лоповите влегле во неговиот стан, декативираќи го претходно алармот. ...
сите 7 | | | веќе видена

За денеска со почеток од 12 часот во Скопје е закажан протестен марш за животните. Преку маршот граѓаните ќе испратат порака за хуманост и против насилство врз ...
сите 120 | | | веќе видена

Страшна несреќа предмалку се случи во скопската населба Аеродром каде се судрија камион и автомобил. Засега нема податоци за повредени и за штета. Се очекуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

Новата песна на Тоше Проески ќе ве исполни со емоции. „Secret Place“ беше објавена синоќа на хуманитарниот концерт во Скопје, кој се одржа во чест на нашиот ...
сите 19 | | | веќе видена

Каролина Гочева беше дел од хуманитарниот концерт во чест на нејзиниот близок пријател Тоше Проески . На сцената во „Борис Трајковски“, 38-годишната пејачка со ...
сите 20 | | | веќе видена

По големиот успех на јавното предавање и работилницата со Форензик Архитектура во соработка со Музејот на современата уметност во Скопје, Британскиот совет ...
сите 20 | | | веќе видена

Една година по преземањето на градоначалничката функција, градоначалникот на општина Гази Баба даде отчет за сработеното. Приоритет во работењето како што кажа ...
сите 38 | | | веќе видена

Мостот „Слобода“ кај хотелот „Холидеј ин“ (првично име Моша Пијаде) претставува мост кој ја премостува реката Вардар и ги поврзува булеварите Војвода Васил ...
сите 20 | | | веќе видена

Екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве на улица „Козле“ кај пешачкиот премин во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“ поставија две платоа за смирување ...
сите 16 | | | веќе видена

СВР Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство- Скопје, поднесе кривична пријава против Л.С.(18) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека ...
сите 133 | | | веќе видена

next