Скопје Инфо

Седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно 10 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет била причинета материјална штета. Од СВР ...
сите 58 | | | веќе видена

Концерт на пијанистката Дуња Иванова и изложба на фотографот Дарко Попов ќе се одржи вечер од 20 часот во Музејот на македонската борба. Солистичкиот концерт ...
сите 7 | | | веќе видена

За изградбата на трите монтажни катни гаражи во кругот на Клиничкиот центар ќе се решава по завршување на претседателските избори на 5 мај, пишива СДК . Ова ...
сите 2 | | | веќе видена

Очекувам многу заинтересиран инвеститори за фотоволтаични централи и ги охрабрувам сите што сакаат да инвестираат во фотоволтаични централи тоа да го направат, ...
сите 16 | | | веќе видена

Балетското Студио АРТ БАЛЕТ од Скопје под раководство на балерината Тамара Ѓурчиновска, заедно со деца претставници од Арт Балет: Антонија Атанасова, Зорица ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска, на осмиот ден од одбележувањето на Денот на екологијата, тема беа активностите на учениците од ОУ "Петар Здравковски-Пенко" , со наслов: ХРАНА. ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајна гужва во Автокоманда на булеварот „Александар Македонски“. Поради сообраќајна несреќа во која учествувале такси и мотор во близина на пожарната во ...
сите 15 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале каква е облеката која ја носиме, и дали информациите на декларациите се точни? Пред се, дали имате воопшто навика за читање на ...
| | веќе видена

Уште едно лице починало од грип, овојпат од Кавадарци, со што бројот на жртви од ова вирусно заразно заболување сезонава се зголеми на 23. Најголем број ...
сите 21 | | | веќе видена

Уште сега огласите за вработување за во странство се преплавени со префиксот ИТНО, односно дека итно им требаат работници за работа во секторот Туризам и ...
сите 2 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода изврши целосна реконструкција на повеќе детски и спортски игралишта на својата територија. Досега реконструирани се игралиштата во: МЗ ...
сите 8 | | | веќе видена

next