Скопје Инфо

Скопје веќе со денови се наоѓа во топ 10 најзагадени градови во светот. Денеска на социјалните мрежи осамна фотографија од високатниците во Аеродром од каде ...
сите 5 | | | веќе видена

Во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот Шилегов и Претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева денеска се ...
сите 45 | | | веќе видена

Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, партијата Демократска обнова на Македонија (ДОМ) предлага сет од девет итни мерки, наведени во ...
сите 72 | | | веќе видена

Две жени се здобиле со повреди, од кои едната потешки, откако вчера возач на ЈСП нагло прикочил. Инцидентот се случил околу 15,20 часот во Скопје на крстосница ...
сите 121 | | | веќе видена

Вчеравечер во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
сите 28 | | | веќе видена

Брзото возење е причина број еден за предизвикување сообраќајни незгоди со тешки и фатални последици. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Лука Циндриќ не ги заборави годините поминати во Вардар и се уште еден дел од неговото срце е со Вардар. Циндриќ кој моментално настапува за Киелце не заборави ...
сите 73 | | | веќе видена

Мерните станици на Министерството за животна средина покажуваат дека Македонија повторно се гуши во загаден воздух. Првиот човек на Град Скопје вели дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Шилегов очекува АХВ да ги казни градоначалници кои не се грижат за бездомните кучиња согласно законот. Скопскиот градоначалник смета дека неговите колеги се ...
сите 43 | | | веќе видена

„О2 иницијативата за чист воздух“ информира дека испратиле барање до градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, претседателот на Советот, Тони ...
сите 10 | | | веќе видена

next