Скопје Инфо

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска на прес-конференција истакна дека бил информиран дека во моментов нема тетанус. Тој потенцираше дека истиот е ...
сите 113 | | | веќе видена

Кога ќе помислиме малку на Скопје во седумдеситте и осумдесеттите ќе се сетиме на добар шопинг во тогашните стоковни куќи.Најголемите помодарки кои не можеле ...
сите 6 | | | веќе видена

Типувач од Кисела Вода уплати 50 денари, а добри 221.750 денари на спортска. Едноставно вложил 50 денари и решил да игра 9 пара од националните лиги само со ...
сите 25 | | | веќе видена

-Секое утро се мислам пред да појдам на работа и се плашам дали на постојката ќе има кучиња, дали некое ќе ме нападне. Секој ден ги има се повеќе и повеќе. Не ...
сите 43 | | | веќе видена

Вчера, по повод Светскиот ден на дијабетесот 14 - ти Ноември, во Кисела Вода се одигра Ревијален натпревар во женска одбојка. Имено, женските екипи на ...
сите 67 | | | веќе видена

Бизнисмените не можат да најдат стручен кадар, невработените не можат да најдат работа . Во моментов околу 90.000 активни и 90.000 пасивни баратели на работа. ...
сите 8 | | | веќе видена

Воведувањето на оџачарската услуга подразбира чистење и контрола на уредите за спроведување чад и опремата за ложење, со што се овозможува нормално ...
сите 3 | | | веќе видена

Град Скопје ги повикува граѓаните да си ги платат заостанатите долгови за данок на имот, за да не дојде до присилна наплата. „Град Скопје ги известува сите ...
сите 24 | | | веќе видена

Границата за стапување во брак секој ден се повеќе се поместува, велат стручните лица. Во денешно време младите се повеќе имаат причини за нерешителност за ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 22 ноември (четврток), Денот на Албанската азбука, е неработен ден за граѓаните припадници на ...
сите 19 | | | веќе видена

Сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.В.(22) од Скопје и патничко возило „Опел корса“ со ...
сите 121 | | | веќе видена

Многу активности и многу новитети во скопската Зоолошка градина. Во моментов активно и вредно се работи на едукативната шумска патека во Скопје Зоо. Учениците ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Музејот на град Скопје ќе се врши адаптација на дел од приземјето и на отворениот двор над кој се наоѓа новопоставената порака на Тито за скопскиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Контроверзната кошаркарска фамилија Бол вчера пристигна во Скопје, пренесува Вечер. Имено, браќата на далеку попознатиот Лонзо, кој настапува за НБА тимот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин и претседателката на Советот на Општина Аеродром, Ивана Цветковска, вчера во спортскиот центар „Ново Лисиче“ ...
сите 17 | | | веќе видена

next