Скопје Инфо

- Да престане да се гради во Скопје. Да се даде забрана за зголемување на бројот на жители на Скопје. Да се дадат сите можни привилегии за секој кој живее ...
сите 72 | | | веќе видена

На сите им се случува тоа. Животот едноставно некогаш ни мава шамари и се случува да го „допреме дното“, односно да достигнеме екстремна точка на лоша среќа, ...
сите 140 | | | веќе видена

Јас сум девојката која сѐ може сама. И го правам тоа. Јас секогаш ги завршувам сите работни задачи, успевам да направам 100 работи одеднаш, трчам на милион ...
сите 13 | | | веќе видена

Исповед: Мислев дека е моја задача да се занимавам со проблемите на другите луѓе, особено кога се во прашање моите блиски луѓе. Искрено? Тоа го правев за да ...
сите 149 | | | веќе видена

Заврши и втората етапа од големата наградна игра на Mozzart обложувалници, ПОГОДИ НАЈГОЛЕМА КВОТА, а на уплатното место во Скопје - Петровец, вчера го доделија ...
сите 10 | | | веќе видена

Низ годините, скопската зоолошка градина претрпела огромни промени, впрочем како и целиот град. На видеото може да се види состојбата и животните во Зоолошка ...
сите 23 | | | веќе видена

Доктор Наташа Најдановска-Алулоска е назначена за нов медицински директор на Универзитетската клиника за детски болести на местото на досегашниот директор ...
сите 60 | | | веќе видена

На местото на единственото спортско игралиште во ОУ „Блаже Конески” ќе се гради детска градинка. Оваа информација осамна на фејсбук-страницата на граѓанската ...
сите 37 | | | веќе видена

До крајот на денот ќе имаме јасна, чиста, кристална слика околу можностите до кај можеме и што можеме во врска со покачувањето на платите на просветните ...
сите 163 | | | веќе видена

Евроатлантските аспирации не предизвикуваат поделби, туку се фактор за кохезија, за единство на нашето општество, истакна претседателот Стево Пендаровски на ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерите на Грција и на Северна Македонија, Киријакос Мицотакис и Зоран Заев, ќе имаат билатерална средба на маргините на „Thessaloniki Summit 209”, што ...
сите 83 | | | веќе видена

Состојбата на патната инфаструктура е клучна за економскиот развој, конкурентноста на економијата, привлекувањето инвестиции… Старите патишта треба да се ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска оствари средба со поранешниот Генерален секретар на Сојузното собрание на Швајцарија Кристоф Ланц и главен ...
сите 51 | | | веќе видена

next