Скопје Инфо

Во текот на минатата година, една програма позната под името Cal Newport вклучила 1600 учесници со обидот да им го смени животот. Од луѓето било побарано да ...
сите 3 | | | веќе видена

Голем дел од луѓето не можат да им одолеат на слатките, но дел од нив имаат многу шеќери и калории и не се добри за нашето здравје. Ова е одличен рецепт за ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје-Тетово, кај ...
сите 68 | | | веќе видена

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: „Со длабоко жалење и тага ја примив веста ...
сите 299 | | | веќе видена

Во трагичната автобуска несреќа која се случи попладнево на патот од Скопје кон Тетово, загина и Јовица Трпевски кој е син на пратеникот Благојче Трпевски од ...
сите 123 | | | веќе видена

Сам го извадив син ми од автобусот. Ми се јави на мобилен, само рече: „Не знам што се случи, имавме несреќа“. Веднаш тргнав од Гостивар кон Карпалак и го ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче од Градската општа болница „8 Септември“ вечерва замина на Институтот за судска медицина каде треба да бидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Голем број роднини на повредените вечерва чекаат пред Градската општа болница „8 Септември“ во очекување да чујат вести за своите најблиски.кои беа повредени ...
сите 319 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба, пренесува Независен . ...
сите 209 | | | веќе видена

Јавен обвинител од скопското Обвинителство е на местото на незгодата и врши увид, соопштија од Обвинителството. Оттаму потврдуваат дека автобусот е сопственост ...
сите 209 | | | веќе видена

Има доволно крв за настраданите во сообраќајната несреќа, во која се рпеврте автобус од редовната линија Гостивар – Скопје – Гостивар, на автопатот Скопје – ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва пред ГОБ „8-ми Септември“ на вонредна прес-коференција ги соопшти стравотните информации за жртвите во ...
сите 123 | | | веќе видена

next