Скопје Инфо

Со новите даночни измени предвидено е зголемување на стапката на оданочување на капиталните добивки на 15%, каде опфатот е значајно поголем отколку зголемените ...
сите 16 | | | веќе видена

Град Скопје ги поканува граѓаните да бидат дел од едукативната тура „По стапките на ослободителите“ којашто ќе се организира утре и задутре (10 и 11.11.2018 ...
сите 39 | | | веќе видена

Удар во метална кутија за струја во една од бандерите на автобуската постројка била причина за смртта на Никола Саздовски, тврди адвокатот Алиспаиќ кој го ...
сите 32 | | | веќе видена

Во поголемиот број апетки низ државата, ама и во државни болници низ земјава нема серум против тетанус. Станува збор за тетаболин серумот кој се инјкетира кога ...
сите 30 | | | веќе видена

Денеска се реализираше сообраќајно-воспитната акција „Поддржуваме безбедна иднина“ пред трговскиот центар „Капитол мол“ во Општина Аеродром. Оваа акција е дел ...
сите 18 | | | веќе видена

Од соседна Албанија лекари се иселуваат, а на нивното место доаѓаат и лекари од Македонија за да работат. Фактор број еден се платите. Од 240 лекари кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Oтчет за сработеното во првата година од мандатот денеска даде градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски кој акцент даде на поголем број ...
сите 21 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски на денешната прес-конференција информира дека тоа е еден од најголемите проблемите во општина Кисела ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денес започна судењето за убиството на младиот Никола Саздовски – Саздо. Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала ...
сите 47 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар најостро го осудува физичкиот и вербален напад на медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување и реанимација – КАРИЛ. ...
сите 44 | | | веќе видена

Kвалитетната едукација на полициските кадри, постојаното надградување на поединечните знаења и искуства, независно за кои организациони единици станува збор, ...
сите 12 | | | веќе видена

Ќе речете најчесто жените се оние кои трчаат по богати момци, но постои опасна група мажи магнет за татините миленички и осамени богати госпоѓи. Оваа група ...
| | веќе видена

Градот Скопје во соработка со Министерството за труд и социјална политика, Министерството за внатрешни работи, Територијалната единица за противпожарна ...
сите 21 | | | веќе видена

Идната 2019. година ќе биде полна со празници, особено со продолжени викенди. Имаме седум продолжени викенди и тоа за Божиќ, Велигден, 24 Мај, 11 Октомври, 8 ...
сите 21 | | | веќе видена

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври". -Зоо Скопје како општествено одговорна ...
сите 28 | | | веќе видена

next