Скопје Инфо

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи по деветмесечниот ремонт ги презеде во целосно функционална состојба двете летала М-171 сопственост на македонската ...
сите 47 | | | веќе видена

Во тек се последните подготовки, а во исчекување се нови садници низ Скопје! ЈП "Паркови и зеленило" периодот што следи, активно го насочува за припрема на ...
сите 11 | | | веќе видена

Општина Центар ги урна бараки кои се наоѓаат кај паркингот спроти хотелот „Холидеј ин“. Бараките се урнати оти земјиштето на кое се наоѓаат е приватна ...
сите 13 | | | веќе видена

Објавен ќе биде трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но овојпат со олеснети критериуми, одлучи Владата. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ...
сите 25 | | | веќе видена

Секоја општина, секоја улица, секое маало со свој проблем. Некаде неасфалтирана улица, некаде без фекална канализација, некаде нема учично осветлување, некаде ...
сите 63 | | | веќе видена

Тоше Проески беше и остана наша најголема музичка ѕвезда која зад себе остави голем успех и хитови кои секогаш ќе се пеат. Неговиот живот згасна прерарно, но ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопје се гуши. Граѓаните рагираат. Дури и релативно ниските концентрации на загадувачки супстанции може да предизвикаат одредени здравствени ефекти кај ...
сите 45 | | | веќе видена

Знаете ли дека првиот трамвај во Виена се појавил во 1864 година, а Скопје имало трамвај во 1884 година? Тоа не е голем временски интервал, бидејќи Скопје ...
сите 24 | | | веќе видена

14 невработените лица кои се од социјалната и образовната свера од општина Бутел до крајот на учебната година ќе бида вклучени во проектот за општинска корисна ...
сите 25 | | | веќе видена

Пукната водоводна цефка на два дена го затвори основното училиште Димитар Миладинов во општина Центар. Дефектот се случил во текот на вчерашниот ден на цефка ...
сите 12 | | | веќе видена

Во текот на една грејна сезона во Скопје е користат 317.000 тони дрва, што е еднакво на сите дрвја што ги има на Водно. Толкава шумска површина се сече во ...
сите 5 | | | веќе видена

Службениците на пасошката контрола на скопскиот аеродром идентификувале 37-годишен скопјанец кој се наоѓал на полициската листа за апсење. Како што информираат ...
сите 41 | | | веќе видена

next