Скопје Инфо

Обвинителството поведе постапка за сторено кривично дело напад на службено лице при вршење на службата од член 383, став 2, во врска со став 1 од Кривичниот ...
сите 79 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 5 септември. Денеска е Св. пророк Захариј. Свети пророк Захариј е таткото на свети Јован Крстител. ...
сите 18 | | | веќе видена

Изградбата на магистралниот гасовод од Скопје кон Гостивар со крак кон Тетово низ Водно предизвика широки полемики во јавноста. Експертите и Владата сметаат ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерот Оливер Спасовски на денешното отворање на Канцеларијата за превенција во рамки на Полициската станица Гази Баба рече дека тоа е уште еден доказ за ...
сите 35 | | | веќе видена

Вчера напладне во селото Миладиновци, Скопско, во кругот на Јавното комунално претпријатие „Илинден“, од непознати причини се запалило паркирано товарно возило ...
сите 34 | | | веќе видена

Навистина е потребно малку за некому да го разубавиме денот или некој нам да ни го разубави денот. Убав збор, насмевка и топол поглед можат да направат чуда. ...
сите 7 | | | веќе видена

next