Скопје Инфо

Меѓународната групација myWorld и Ф1 тимот Торо Росо потпишаа повеќе годишен договор за официјално стратешко партнерство. Од годинава, пилотите на Ф1 тимот ...
сите 55 | | | веќе видена

Не се основани шпекулациите дека починал уште еден од повредените во вчерашната автобуска несреќа, и дека бројката се искачила на 15 загинати, соопшти ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија денеска на Комеморација за трагедијата вчера кај Карпалак, во која загинаа 14. лица. - Ова се моменти на тага, тешки се ...
сите 76 | | | веќе видена

Американското знаме пред амбасадата на САД во Скопје денеска и утре ќе биде на пола копје во знак на трагичната загуба на животите по вчерашаната сообраќајна ...
сите 28 | | | веќе видена

По вчерашната трагедија, во која загинаа 15 патници, откако се преврте автобусот на автопатот Скопје-Тетово, на социјалните мрежи постојано се споделуваат ...
сите 152 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) поради трагичната сообраќајна несреќа на автобус која се случи на автопатот Скопје – Тетово и во која загинаа наши ...
сите 34 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски изразува жалење и сочуство до семејствата и блиските на загинатите во тешката автобуска сообраќајна ...
сите 5 | | | веќе видена

Службите и екипите на Министерството за здравство уште од моментот кога се случи вчерашната страшна сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во близина ...
сите 73 | | | веќе видена

На 13.02.2019 година околу 17 часот на автопатот Скопје – Тетово, кај село Ласкарци, скопско, автобус сопственост на „Дурмо турс“со гостиварски регистарски ...
сите 237 | | | веќе видена

Град Скопје денеска со тага ја прими веста за прераната и неочекувана смрт на својот колега и пријател Зоран Давидоски, кој трагично го загуби својот живот во ...
сите 25 | | | веќе видена

Сопартијците и колегите на пратеникот на СДСМ, Благојче Трпевски од Гостивар, на социјалните мрежи му изразуваат сочувство за неговата голема загуба, откако ...
сите 63 | | | веќе видена

next