Скопје Инфо

Македонскиот ракометен првак Вардар во недела пред својата публика ќе го одигра дерби дуелот од 7.коло во Лигата на шампионите, а гостин во Јане Сандански ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Да се забрани увоз на возила постари од осум години во земјава, да се спроведуваат постојани контроли на издувните гасови на возилата и воведување казни за ...
сите 105 | | | веќе видена

Комерцијални вакцини за заштита од сезонски грип кои чинат 650 денари има само уште во Центарот за јавно здравје Скопје. Останатите центри за јавно здравје за ...
сите 12 | | | веќе видена

Жителите на Скопје се потешко дишат. Загадувањето и синоќа беше загрижувачко во повеќе општини. Главниот град повторно влезе во топ 10 најзагадени. Локалната ...
сите 4 | | | веќе видена

Секогаш кога подготвуваме некаква свеченост сакаме да пробаме нешто ново, но вкусно и потврдено. Токму такво нешто е јогурт погачата од кујната на баба… ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек е снимањето на најновиот игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во продукција на „Банана филм“. Филмот во изминатиот период се снимаше во ...
сите 30 | | | веќе видена

По повод роденденот на општина Карпош, денеска, градоначалникот Стефан Богоев го посети Домот за стари лица „Мајка Тереза“ во Злокуќани, а кој е во состав на ...
сите 12 | | | веќе видена

Граѓаните мака мачат да стигнат за термин за снимање посебно компјутерска томографија и магнентна резонанца. Но, освен овие дополнителен проблем е што дел од ...
сите 58 | | | веќе видена

Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
сите 7 | | | веќе видена

next