Скопје Инфо

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение со предлог за продолжување на мерката притвор против две лица за убиството на Никола Саздовски. На ...
сите 33 | | | веќе видена

Бурниот музички септември на Македонската филхармонија кој започна со концерти на камерниот оркестар во Казахстан по повод независноста на Македонија, ...
сите 9 | | | веќе видена

Првата „Сензорна градина“ во Македонија ќе биде отворена во училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ од Скопје. Сензорната градина, која ...
сите 6 | | | веќе видена

Поради дефект на затворач од Ф-125мм на улица „Орце Николов бб“ ( фонтаната на плоштад ) во општина Центар, утре од 9:00 часот, па се до санирање на дефектот, ...
сите 84 | | | веќе видена

Имаш животна приказна која вреди да се раскаже? Твојот животен пат е поинаков од другите? Работиш во компанија која ги почитува вработените и вложува во нив? ...
сите 2 | | | веќе видена

-Ќерка ми, едвај чекаше за да почне училишната година.Ефоријата беше, ден, два само. Иако има само осум години, и е на почеток од својот живот, почнува да ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода продолжува со акцијата за чистење на тревните површини, парковите и улиците кои се под нејзина надлежност. Денес, сезонските работници ...
сите 41 | | | веќе видена

Од пред некој ден во главата ми се мотка само една мисла. Зарем тоа што ќе стигнам некоја минута порано, на одредена дестинација е поважно од мојот живот, од ...
сите 9 | | | веќе видена

-Пред да излеземе во град за викенд често пати се случува да си купиме алкохол од локалните продавнички низ маалото.Се собираме друштво од нашиот клас машки и ...
сите 3 | | | веќе видена

Се апелира до граѓаните на зголемена внимателност при купувањето преку интернет. Во последно време се јавуваат голем број потрошувачи со најразлични проблеми ...
сите 3 | | | веќе видена

Вработена во обложувалница во Маџари вршела фиктивни уплати на тикети, а потоа за да прикрие дека недостасуваат пари испланирала вооружен грабеж. Според ...
сите 139 | | | веќе видена

Црвената ,,опел омега” со која бегале убијците на децата кај Смилковското езеро денеска е на увид на судот, обвинителите и јавноста во склад во близина на ...
сите 54 | | | веќе видена

Инстаграм, снеп чет, фејсбук, твитер се добро утро на секој средношколец. Колку денешните тинејџери се зависни од мобилните дали може да поминат еден без нив? ...
сите 19 | | | веќе видена

next