Скопје Инфо

Професорката Гордана Силјановска - Давкова денеска ја започнува внатрепартиската кампања за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Таа попладнево ...
сите 54 | | | веќе видена

Во Берлин речиси сè е подготвено за отворањето на 69. издание на Берлинскиот филмски фестивал, на кој светската премиера во официјалната конкуренција за ...
сите 100 | | | веќе видена

Иако одамна не се произведува, и може да се сретне покриен со церада во некои од дворовите, ова возило повторно оживува, овој пат како прв македонски ...
сите 23 | | | веќе видена

Државната изборна комисија ги повикува граѓаните да си ги подигнат изготвените лични документи од МВР, бидејќи во спротивно ризикуваат да не се најдат во ...
сите 35 | | | веќе видена

За отстранувањето на железната ограда пред Владата нема да биде потрошен ниту еден денар од парите на граѓаните. За отстранувањето ќе се искористат внатрешните ...
сите 64 | | | веќе видена

Тука, во општина Ѓорче Петров ќе се гради современиот медицински комплекс. За мене ова е личен успех, затоа што со мојот тим успеавме да ја убедиме Владата ...
сите 67 | | | веќе видена

Утринската акција на улицата „Волгоградска“, во Карпош 4 каде што се сечеа и кастреа суви гранки беше спроведена од ЈП „Паркови и зеленило“. Општина Карпош ...
сите 8 | | | веќе видена

Општина Гази Баба доби донација од дидактички материјали за работа со деца со посебни потреби, наманети за градинката „25 мај“. Донацијата беше собрана од ...
сите 4 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство во поведе две одвоени кривични постапки за две малолетни и пет полнолетни лица вклучени во насилство што се случи завчера во ...
сите 13 | | | веќе видена

next