Скопје Инфо

Македонскиот ПЕН центар вечер во НУБ „Св. Климент Охридски“ ќе ја промовира книгата есеи „Пикасо го изеде јаболкото, а тоа му рече благодарам“ на својот член ...
| | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во прифатниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Лицата со хендикеп бараат образование кое не е ограничено, специјализирано и кое нуди еднаков квалитет како и за останатите граѓани без хендикеп и да се земе ...
сите 12 | | | веќе видена

Добро ми е познато тоа чувство откако човек ќе биде повреден неколку пати. Се повлекуваш, ти доаѓа преку глава од сѐ и си велиш: „Никогаш повеќе“. Никогаш ...
сите 5 | | | веќе видена

Францускиот ветеринар Жан Ивес Гоше дошол до заклучокот дека предењето на мачките има лековито дејство затоа што смирува и ве ослободува од стрес, ...
сите 7 | | | веќе видена

Доколку на оваа листа го видите својот хороскопски знак, радувајте се, затоа што оваа зима ќе ве очекува голема љубов. Во зимските месеци конечно ќе дознаете ...
сите 58 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид,Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 72 | | | веќе видена

144 тужби има во моментов добиено Град Скопје од граѓани кои биле каснати од куче на улица односно на јавна површина, пишува СДК . „Согласно евиденцијата на ...
сите 11 | | | веќе видена

next