Скопје Инфо

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје. Од МВР потврдија дека нејзината смрт ја ...
сите 381 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, попладне претежно во западните делови со локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен ...
сите 167 | | | веќе видена

Актерката и поранешна градоначалничка на општина Кисела Водa, Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва, потврдуваат од МВР. Имаше неполни 46 години. Нејзин ...
сите 399 | | | веќе видена

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец вечерва е пронајдена мртва. Беличанец беше градоначалник на скопската општина ...
сите 419 | | | веќе видена

Драстичните промени на температурите во претходните три дена и големата влага, влијаеја врз бројот на пациенти со срцев удар. Најопасен е преминот од ладно на ...
сите 3 | | | веќе видена

„Грац се среќава со Скопје“ е насловен концертот на австрискиот ансамбл „Цајтфлус“ под диригентство на Едо Мичиќ, со кој вечер ќе бидат отворени 42. Денови на ...
сите 12 | | | веќе видена

Општина Центар продолжува со своите активности. Започнавме од ОУ Кирил и Методиј, ги уредуваме училишните дворови во соработка со ЈП Комунална хигиена. ...
сите 28 | | | веќе видена

Поради појава на заразни заболувања кај бездомните животни и непостапување по дел од утврдените пропусти во работењето констатирани со извршената контрола на ...
сите 50 | | | веќе видена

Изминатиов период чуварските служби на ЈП „Паркови и зеленило“ на реонот во парк – шумата „Водно“ регистрирале уништување на повеќе парковски елементи. Се ...
сите 11 | | | веќе видена

Депонијата на кејот на реката Вардар кај салата „Борис Трајковски“ која во средата беше запалена, никој не ја чисти, ниту Град Скопје ниту Општина Карпош, ...
сите 9 | | | веќе видена

next