Скопје Инфо

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека реконструкција на водоводна линија на дел од водоводната цевка со пречник од 400 милиметри во делот од булеварот ...
сите 59 | | | веќе видена

Институционалната соработка е од клучно значење за решавање на ова комплексно прашање. По иницијативата на Град Скопје следуваше соодветен одговор од ...
сите 25 | | | веќе видена

Каде живееме ние, прашуваат скопјани. Див запад не ни е рамен. Секој ден по некој напад, по некоја нова стресна ситуација. Медиумите во последно време ...
сите 24 | | | веќе видена

-Воопшто не ми се допаѓа одлуката, за менување или пак укинување на помошта од државата за трето дете. Јас ја користам оваа привилегија, и искрено се надевам ...
сите 22 | | | веќе видена

Седумнаесеттиот Фестивал на европски филм „Синедејс“ синоќа беше отворен неформално, со забава во Младинскиот културен центар, со првата проекција – музичкиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Воспитувачка и две негувателки од градинката „Буба мара“ во Ново Лисиче, кои минатиот месец беа обвинети од страна на мајка дека нејзиното тригодишно девојче ...
сите 3 | | | веќе видена

Светскиот ден на дијабетесот се одбележува секоја година на 14 ноември. Оваа година овој ден се одбележува под мотото: Дијабетесот го засега секое семејство. ...
сите 43 | | | веќе видена

Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, но човек со огромна волја, оптимистички дух и храбро срце, поради што веќе го носи ...
| | веќе видена

Во текот на изминатиот ден во Скопје санкционирани се 11 возачи поради поминување на крстосница на црвено светло, тројца возачи поради недавање првенство на ...
сите 83 | | | веќе видена

Полицијата е на терен. Се казнуваат и возачите, а и пешаците. Возачот е должен да обрне внимание на пешаците кои се наоѓаат на коловозот или кои започнале да ...
сите 6 | | | веќе видена

Автомобили паркирани на тротоарите и пристапните патеки, преполни паркинзи, и возила кои не можат да се разминат е дел од секојдневната слика во Клиничкиот ...
сите 55 | | | веќе видена

Условите во здравствениот систем се подобруваат и јакнат и тоа го гледаме во континуитет. Секако, на Македонија и треба еден нов, современ клинички центар ...
сите 29 | | | веќе видена

До 14 ноември е рокот на тендерот за изработка на физибилити студија за оправданоста приватниот сектор да ја финансира и да стопанисува со Брзата помош и со ...
сите 28 | | | веќе видена

Државата повторно ќе субвенционира вградување плин во возилата. И оваа Влада ќе дава парична поддршка на граѓаните за набавка на нови еколошки автомобили, со ...
сите 115 | | | веќе видена

next