Скопје Инфо

Со засадување на 4.500 цветни насади на плоштадот „Делфина“ во Влае, започна акцијата за есенско хортикултурно уредување низ Општина Карпош. -Акцијата за ...
сите 39 | | | веќе видена

Учениците од ООУ „Ристо Крле“, од н.м. Кадино и подрачните училишта во н.м. Мралино и н.м. Бунарџик, со богата културно-забавна програма под мотото „Немаме ...
сите 9 | | | веќе видена

Девојките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода изминативе неколку дена на покана на женскиот кошаркарски клуб „ Post SV Nürnberg“ престојуваа во Нирнберг, ...
сите 28 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика, Министерството за здравство и Министерството за образование и наука, заедно со Европската Унија и Уницеф, денеска ...
сите 15 | | | веќе видена

Околу 300 лица дневно бараат совет на телефонот во Итната медицинска помош (ИМП) главно поради поради зачестена главоболка, вртоглавица, промени во крвниот ...
сите 6 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на првата деценија од банкарското работење во Р. Македонија, Шпаркасе Банка одржа две едукативни трибини, во исто време, на две ...
сите 31 | | | веќе видена

Многумина скопјани што викендов за Задушница ги посетија гробиштата во Бутел беа непријатно изненадени затоа што на гробовите недостасувале бистите излеани во ...
сите 2 | | | веќе видена

Реконструирани десетина улици, во тек е изградба на шест пешачки патеки, пуштена во употреба е новата делница од булеварот Х.Т. Карпош, се само дел од ...
сите 40 | | | веќе видена

Во втората половина на следната година ќе има поголеми измени во администрацијата со нејзина реорганизација и оптимизација, процес кој би завршил во текот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Православната црква во четврток го слави Светиот великомаченик Димитрија, во народот познат како Митровден. Ова празник кој има фиксен датум, секогаш паѓа на 8 ...
сите 32 | | | веќе видена

Социјалните аспекти на животот и естетските вредности од 19. век до денес, во многу нешта се променија, па така везот и умешноста на везењето кои некогаш биле ...
| | веќе видена

Градот Скопје започна со менување на имињата на катните гаражи. На следната седница на Советот на Скопје идната недела, пред советниците ќе се најде предлогот ...
сите 20 | | | веќе видена

next