Скопје Инфо

Општина Кисела Вода упатува јавен повик до сите невладини здруженија, граѓански организации и здруженија, културно-уметнички друштва да бидат дел од работната ...
сите 34 | | | веќе видена

На 71 најталентиран ученик и спортист од сите десет основни училишта во Општина Карпош денес, на свечен начин им беа предадени решенијата за стипендии со кои ...
сите 10 | | | веќе видена

Ако мојот син ми се обрати со „Томе“, ќе му залепам шамар да ме запамети додека е жив. Тоа е непочитување. Јас сум му татко, а не комшија или другар, вели еден ...
сите 6 | | | веќе видена

Шест современи дански филмови од вечерва (20 часот) ќе се прикажуваат во Кинотеката на Македонија. Станува збор за пет играни и еден документарец, продуцирани ...
сите 32 | | | веќе видена

Поради загадување на водата за пиење, основното училиште „Димитар Миладинов“ во Центар итно е затворено, а учениците се испратени дома. Неофицијално во ...
сите 13 | | | веќе видена

Во последните неколку години Скопје почна се повеќе да се проширува. Бројот на жители постојано се зголемува. Со зголемување на бројот на жители, секоја ...
сите 11 | | | веќе видена

Дистрибутивната гасоводна мрежа во Скопје може брзо да се изведе и природниот гас да стигне до домаќинствата. Гасоводниот престен или преносниот систем на кој ...
сите 6 | | | веќе видена

И овој викенд се организира многу забава и дружење за најмладите. Пајо и Пата овој викенд во Скопје Зоо. Анимации, игри, забава и сликање со омилените Дизни ...
сите 30 | | | веќе видена

Општина Карпош ги известува своите сограѓани кои живеат на улица „Њуделхиска", (У.З „Владо Тасевски"), дека поради поставување на нова инсталациона мрежа, ...
сите 37 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на меѓународната конференција „Европска интеграција низ перспективата на соработка меѓу граѓанските ...
сите 20 | | | веќе видена

Граѓаните од Сингелиќ и Стајковци, во 21 век се уште се дават во фекалии при поголем водостој на каналите. Жителите тврдат дека секојпат кога врне, стравуваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Преку мобилна апликација повеќе граѓани со еден автомобил да одат на работа, Град Скопје ќе се обиде да ја намали загаденоста на воздухот предизвикана од ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев изрази жалење за трагичниот случај во Гостивар, каде 17-годишно девојче се удави во Вардар бегајќи од бездомно куче, кое ја нападнало во ...
сите 72 | | | веќе видена

Не биле во Скопје туку некаде во Софија, Бугарија. Видеото кое вртеше во македонските медиуми во изминатите денови заедно со веста дека скопјанец ги снимил ...
| | веќе видена

Град Скопје потсетува дека во тек е пријавувањето за субвенции за домаќинства и на други субјекти на подрачјето на Град Скопје за чистење оџаци. Јавниот повик ...
сите 38 | | | веќе видена

next