Скопје Инфо

Во својата предизборна кампања, сегашниот градоначалник, а тогашниот кандидат ветуваше многу работи. Дел почнаа да се реализираат, а уште голем дел чекаат ...
сите 7 | | | веќе видена

Велосипедизмот како спорт се повеќе зема замав во Македонија, а друштва на велосипедисти секојдневно ги истражуваат убавите планински предели на нашата држава. ...
сите 2 | | | веќе видена

Драго мое девојче, Неодамна, јас и мајка ти баравме нешто на Гугл. Некаде на пола пишување, Гугл ни понуди листа на најпопуларни пребарувања на светот. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Прв принцип: Никој не влегува случајно во нашиот живот Сите оние кои нѐ опкружуваат претставуваат нешто, без оглед на тоа дали треба да нѐ научат на нешто или ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов најави дека до крајот на оваа година 1.500 бандери за бесплатен бежичен интернет ќе бидат поставени во главниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Четири паралелки од прво одделение во основното училиште „Петар Здравковски – Пенко“ во населбата Скопје Север, поради недостиг на простор, односно училници во ...
сите 3 | | | веќе видена

„Кафе-бар, пекара, бутик, слаткара, продавница...од Скопје имаат потреба од келнери и продавачи со и без работно искуство. Потребно е да имаат завршено минимум ...
сите 4 | | | веќе видена

Не ретко се случува да се спремиме за некаде, а некој возач на кој многу му се брза, да не внимава и кога има дожд и вода по улиците, да не испрска и да си ...
сите 4 | | | веќе видена

Монтажна катна гаража треба да никне до Клиниката за гинекологија, на просторот каде што беше старата зграда. Оваа катна гаража е една од двете кои ќе бидат ...
сите 6 | | | веќе видена

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева кажа дека на над 750 лица им е откажано издавањето уверение за бугарско потекло во последните година дена, ...
сите 57 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија синоќа ја разгледа и усвои информацијата за потребата од фазно финансирање и реализирање на изградбата и инсталацијата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Седум лица се здобиле со полесни повреди во вкупно девет сообраќајни несреќи што се случиле во текот на изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
сите 71 | | | веќе видена

Во Управата за јавни приходи се бара решение за пензионерите во однос на системот за регистрација за годишните даночни пријави. Министерот за финансии Драган ...
сите 24 | | | веќе видена

Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје функционираат 37 редовни авиолинии до 35 дестинации што се опслужени од 13 ...
сите 17 | | | веќе видена

До Собранието ќе бидат доставени предлог измените на Законот за здравствената заштита со кој се укинува плаќањето по учинок на здравствените работници, соопшти ...
сите 42 | | | веќе видена

Во период кога во Европа е во тек голема чистка на дизел возилата кои се под „евро 5“ еко- стандардот, кај нас се забележува зголемен увоз на половни ...
сите 14 | | | веќе видена

Комуналните редари и инспектори на Град Скопје се опремени со ГПС за да може да се следат што работат и каде се во моментов, информираше скопскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

next