Скопје Инфо

Две жени се здобиле со повреди, од кои едната потешки, откако вчера возач на ЈСП нагло прикочил. Инцидентот се случил околу 15,20 часот во Скопје на крстосница ...
сите 48 | | | веќе видена

Вчеравечер во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
сите 13 | | | веќе видена

Брзото возење е причина број еден за предизвикување сообраќајни незгоди со тешки и фатални последици. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на ...
сите 70 | | | веќе видена

Лука Циндриќ не ги заборави годините поминати во Вардар и се уште еден дел од неговото срце е со Вардар. Циндриќ кој моментално настапува за Киелце не заборави ...
сите 65 | | | веќе видена

Мерните станици на Министерството за животна средина покажуваат дека Македонија повторно се гуши во загаден воздух. Првиот човек на Град Скопје вели дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Шилегов очекува АХВ да ги казни градоначалници кои не се грижат за бездомните кучиња согласно законот. Скопскиот градоначалник смета дека неговите колеги се ...
сите 41 | | | веќе видена

„О2 иницијативата за чист воздух“ информира дека испратиле барање до градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, претседателот на Советот, Тони ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје и вчера вечер се гушеше во загаден воздух. Во неколку скопски општини регистрирани се екстремно високи концентрации на ПМ 10 честички. Имено кај ...
сите 69 | | | веќе видена

Паралелно со запишување на медицинскиот факултет идните лекари почнуваат да учат германски. Се повеќе студенти по медицина велат дека иднината ја гледаат во ...
сите 4 | | | веќе видена

Во следните неколку дена, нашиот главен град ќе ја нагости познатата и контроверзна американска фамилија Бол. Станува збор за кошаркарските ѕвезди Ламело и ...
сите 10 | | | веќе видена

Бараката на паркингот спроти “Холидеј ин”, која служеше како наплатен пункт за паркингот, вчера беше отстранета. Од Акционерското друштво за изградба и ...
сите 21 | | | веќе видена

Втор есенскиот базар на домашни ракотворби ќе се одржи денеска во општина Бутел по повод ослободувањето на Скопје. На базарот, како што информираат од ...
сите 10 | | | веќе видена

next