Скопје Инфо

Сите ние се обидуваме да го живееме овој живот колку што е можно подобро. Турбулентните периоди и разочарувања се чести гости во нашите животи, а не ни се ...
сите 27 | | | веќе видена

Сакам да им се заблагодарам на сите кои ме лажеа, бидејќи ми ја покажаа вредноста на вистината. Сакам да им се заблагодарам на сите кои не веруваа во мене, ...
сите 2 | | | веќе видена

По промената на уставното име на државата во Северна Македонија граѓаните нема да бидат изложени на трошоци за вадење нови документи на кои ќе стои новото име, ...
сите 18 | | | веќе видена

Една искрена прегратка од драг пријател или партнер може да има силно влијание на нашето тело. Исто како смеењето, научниците откриле дека и прегратката може ...
сите 4 | | | веќе видена

Да имате мир или постојано да им докажувате на другите дека сте во право? Ова е вековното прашање кое сите си го поставуваат на себе. Одговорот е едноставен. ...
сите 29 | | | веќе видена

По повод верскиот празник Задушница денеска, утре и задутре, (2, 3 и 4 ноември) во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел, Камник (Ченто) и Ѓорче ...
сите 38 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на информациите кои изминативе два дена се објавуваа во јавноста околу загаденоста на воздухот во Скопје и рангот на истражувањето на ...
сите 116 | | | веќе видена

Националните установи „Охридско лето“ и Македонската опера и балет се вклучуваат во акцијата за помош на младата Сара Настеска од Охрид со изведба на детската ...
сите 43 | | | веќе видена

Град Скопје ве информира дека во тек е пријавувањето за субвенции за електро тротинети и за печки на пелети. За електро тротинети од распишувањето на јавниот ...
сите 35 | | | веќе видена

Граѓаните на Република Македонија ќе можат да работат во Германија само со виза, информира денеска германската Амбасадата во Скопје . Информацијата уследи ...
сите 37 | | | веќе видена

Поради празнење и чистење на малото езерце во Градски парк синоќа се извадени над 80 килограми риба и транспортирани до река Лепенец. – Откако бевме известени ...
сите 3 | | | веќе видена

next