Скопје Инфо

Здружението за заштита на животните, Анима Мунди изрази огромно жалење за трагедијата која вчеравечер се случи во Гостивар, кога девојче, бегајќи од кучиња, се ...
сите 58 | | | веќе видена

Колку пати сте ги залажувале другите, велејќи им дека сте продолжиле понатаму. Колку пати сте се лажеле себеси уверувајќи се дека живеете со полни гради, со ...
сите 19 | | | веќе видена

Велат дека често ги сакаме оние кои се различни од нас, го сакаме тоа што е различно, тоа што е неразбирливо за нас и начинот на којшто ние не живееме, а му ...
сите 9 | | | веќе видена

Дали знаевте дека Овните можете да ги препознаете по одењето и дека тие се најнетрпеливите возачи? Ова се некои необични факти за родените во знакот Овен. Овен ...
сите 4 | | | веќе видена

Петнаесетгодишен малолетник вчера бил физички нападнат од друг малолетник на булеварот „Трета македонска бригада“. Министерството за внатрешни работи соопшти ...
сите 76 | | | веќе видена

Музиката која Tijana T ја презентира во своите сетови е уникатна, со одлични технички способности, карактеристичен личен музички израз и силна експресивност. ...
| | веќе видена

Од утре до вторник ќе биде воведен времен сообраќаен режим на ул. „Ферид Бајрам“ и бул. „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје. Времениот режим на сообраќај ...
сите 7 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода упатува јавен повик до сите невладини здруженија, граѓански организации и здруженија, културно-уметнички друштва да бидат дел од работната ...
сите 34 | | | веќе видена

На 71 најталентиран ученик и спортист од сите десет основни училишта во Општина Карпош денес, на свечен начин им беа предадени решенијата за стипендии со кои ...
сите 10 | | | веќе видена

Ако мојот син ми се обрати со „Томе“, ќе му залепам шамар да ме запамети додека е жив. Тоа е непочитување. Јас сум му татко, а не комшија или другар, вели еден ...
сите 6 | | | веќе видена

next