Скопје Инфо

Петре Шилегов продолжува со злоупотребата на службената положба и овластување кои што ги има како градоначалник на Град Скопје. И денес без прекин продолжува ...
сите 15 | | | веќе видена

На влезот на улицата „Џон Кенеди“ во општина Чаир двајца сопственици на една компанија покренаа хуманитарна акција. Делат бесплатен леб за сите оние кои немаат ...
сите 161 | | | веќе видена

Агенцијата за филм на Република Северна Македонија и оваа година ќе присуствува на Кански филмски фестивал, чие 72 издание свечено ќе започне утре, 14 мај, и ...
сите 52 | | | веќе видена

Неквалитетната изведба на поголем дел од асфалтните улици во градот од една, и честите порои од врнежите од друга страна, создадоа големи дупки на фреквентни ...
сите 159 | | | веќе видена

Знаете ли колку луѓе денес вложуваат пари и енергија за да им се допаднат на другите? Само за да бидат згодни или убави според нечии туѓи стандарди. Знаете ли ...
сите 15 | | | веќе видена

Исполнете го вашиот живот со љубов. Но, вие ќе кажете: „Ние секогаш сакаме.“ А јас ви кажувам дека многу ретко сакате. Вие можеби копнеете за љубов, но постои ...
сите 162 | | | веќе видена

На традиционалниот семеен базар што се одржа викендот во меѓународното училиште „Нова“ во Скопје се собраа средства наменети за Дневниот центар за деца на ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓаните и фирмите од денеска на порталот privatizacija.finance.gov.mk ќе можат да се информираат до каде е нивниот предмет за приватизација во Управата за ...
сите 33 | | | веќе видена

Неделата која е пред нас се чини е последното што ќе го видиме од дождот пред стартот на новото лето. Невообичаено ниските температури проследени со ...
сите 65 | | | веќе видена

Договорот со Хеленик петролеум, според кој Регулаторната комисија ги утврдуваше цените на дериватите истече, а новата регулатива по која во иднина ќе треба да ...
сите 93 | | | веќе видена

Во пресрет на бурата „Андреа“ која се очекува да го зафати и скопскиот регион, Општина Карпош презема активности за да се спречат поголеми материјални штети. ...
сите 31 | | | веќе видена

Можно е децата да бидат запишани во прво одделение, а во меѓувреме да се вакцинираат, рече министерот за образование Арбор Адеми, одговарајќи на новинарско ...
сите 203 | | | веќе видена

next